13. 11. 2013
Noc divadiel aj v Malackách

Herci nespia! Príď sa presvedčiť. To je motto štvrtého ročníka projektu Noc divadiel, ktorý spojí 16. novembra divadlá po celej Európe. Zapoja sa aj Malačania.

Noc divadiel 2013 je 4. ročníkom noci otvorených divadiel, predstavení a výnimočných zážitkov. Ide o európske podujatie prezentujúce divadlo tvorivým spôsobom v netradičnom časovom rozpätí. Tento rok sa do projektu zapojilo 44 divadiel z 15 slovenských miest.

Noc divadiel odštartuje aj tento rok telemostom v živom vysielaní Slovenského rozhlasu o 18.00 h. Spojí tak naživo divadlá po celom Slovensku a poslucháči si budú môcť užiť atmosféru z rôznych javísk naraz. Divadlá sa spoja presne o 19.00 h, keď vo všetkých naraz zaznie spoločný potlesk. Spoja nás aj herci. Počas Noci divadiel 2013 nedovolia zaspať žiadnemu divákovi. Dôkazom bude celonočná fotodokumentácia a zapojenie sa do samotnej akcie so sloganom Ani ja nespím! Herci hrajú a sa hrajú a tento rok sa môžu hrať aj diváci.

„V Malackách dáme pod hlavičkou Mestského centra kultúry a Divadla na hambálku priestor mládežníkom a deťom z Malaciek a okolia, ktorí postupne počas celého dňa odohrajú niekoľko predstavení. Večer zakončia dospeláci z Divadla na hambálku so svojou najnovšou hrou Stálo ti to zlato za to? No ešte predtým sa s ostatnými zapojenými divadlami spojíme prostredníctvom priameho prenosu Slovenského rozhlasu,“ pozývajú hambálkovci prostredníctvom facebooku.

Iniciátorom projektu Európska noc divadiel, do ktorého sa v tomto roku zapojilo už 11 krajín, je chorvátska Noć kazališta. Stovky európskych divadiel sa spoja v jednu spoločnú noc. Noc divadiel vznikla na podnet francúzskych divadelných umelcov a prvýkrát sa ako pilotný program uskutočnila 25. októbra 2008 v Detskom divadle Dubrava v Záhrebe a v Šibenskom divadle.

-ts/naty-

ND M

Ďalšie
Šport
25. 6. 2024
Judisti už dosúťažili

Dvoma súťažami vLeviciach sa skončilo zápolenie vjude mladších vekových kategórií v tomto školskom…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Rozvoj
Cykloturistika
25. 6. 2024
Cyklotrasy – otázky verejnosti (2)

Kto má prednosť? Dve križovatky, rovnaká odpoveď V nadväznosti na naše predchádzajúce články o…

Zobraziť celý článok