19. 4. 2013
Nezamestnaní z Malaciek na veľtrhu práce
Veľtrh pracovných príležitostí JOB EXPO 2013 otvoril svoje brány pre verejnosť 18. apríla. Z Malaciek odišli dva plné autobusy uchádzačov o zamestnanie, medzi ktorými boli muži, ženy, absolventi škôl i dlhodobo nezamestnaní. „Záujemcovia o návštevu veľtrhu práce sa hlásili dobrovoľne. Dali sme im ponuku, keď prichádzali na náš úrad,“ povedal pracovník ÚPSVaR v Malackách K. Malý. Po príchode na výstavisko všetci dostali čas a priestor na samostatné aktivity.

Mohli navštíviť panelové diskusie, prednášky workshopy, z ktorých mnohé boli naozaj podnetné. Hovorilo sa o výhodách a nevýhodách podnikania, o tom, ako začať, ale aj o navigácii v povolaní, teda akomsi umení sledovať a spoznávať vlastnú osobnosť, svoje obľúbené aktivity, uvedomiť si motívy, prečo nás isté činnosti priťahujú či odpudzujú a čím to je. Tak môžeme dospieť k voľbe uspokojivého pracovného miesta.

Podľa referencií účastníkov debaty na veľtrhu boli len orientačné a ponuky nezáväzné. Ocenili však jeho informačnú stránku. „Človek si uvedomí, čo sa vyžaduje, ale myslím si, že si tu skôr prídu na svoje mladí šikovní dravci,“ povedal Pavel (52) s vysokoškolským vzdelaním, ktorý bol projektovým manažérom, no už túži po pokojnejšej a menej stresujúcej práci. „Ja mám následky po úraze, ktoré predstavujú zdravotné obmedzenia. Pre mňa toto nie je cesta. Som predavačka, ale nemôžem robiť všetko, napr. dvíhať ťažké bremená,“ hovorí Ingrid (43).

Veľtrh pracovných príležitostí JOB EXPO 2013 sa koná sa pod záštitou predsedu vlády R. Fica a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny J. Richtera. Štát prostredníctvom Úradov práce, sociálnych vecí a rodiny ponúkol nezamestnaným príležitosť navštíviť veľtrh a prípadne využiť kontakty s pracovnými agentúrami, ale priamo aj slovenskými a zahraničnými spoločnosťami, ktoré prácu ponúkajú.


Text, foto: T. Búbelová
Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Kultúra
2. 2. 2023
Dlhoročná riaditeľka CVČ odchádza do dôchodku

Utorok 31. január bol posledným pracovným dňom pre dlhoročnú riaditeľku Centra voľného času v…

Zobraziť celý článok