Na Slovensku sa prvý raz menil čas už v roku 1916, ešte keď sme boli súčasťou Rakúsko-Uhorska. Striedanie letného a zimného času sa pôvodne zaviedlo s úmyslom šetrenia elektrickej energie a väčšieho využitia denného svetla. Úspora energie však už dnes nie je taká veľká. Mnohým ľuďom navyše zmena času porušuje biorytmus.
V súčasnosti sa Slovensko ako člen Európskej únie zaviazalo dodržať zmeny letného a zimného času. Pôvodne naplánovala EÚ koniec letného času do roku 2011, potom však plán predĺžila o 5 rokov.
-naty-
Dárius šokoval konkurenciu
Vyrastá nám ďalší športový talent. Volá sa Dárius Tyuska, má 5 rokov, anedávno sa postavil na…
Naši footgolfisti na majstrovstvách sveta
Majstrovstvá sveta vo footgolfe sa podobne ako tie futbalové, konajú raz za štyri roky. Tie…