Na Slovensku sa prvý raz menil čas už v roku 1916, ešte keď sme boli súčasťou Rakúsko-Uhorska. Striedanie letného a zimného času sa pôvodne zaviedlo s úmyslom šetrenia elektrickej energie a väčšieho využitia denného svetla. Úspora energie však už dnes nie je taká veľká. Mnohým ľuďom navyše zmena času porušuje biorytmus.
V súčasnosti sa Slovensko ako člen Európskej únie zaviazalo dodržať zmeny letného a zimného času. Pôvodne naplánovala EÚ koniec letného času do roku 2011, potom však plán predĺžila o 5 rokov.
-naty-
Športové hry malackej mládeže 2026
(55. ročník, máj 2026) Vrámci nášho tradičného podujatia si medzi sebou zmerali sily žiaci…
Zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru
Okresné riaditeľstvo Hasičského azáchranného zboru vMalackách vyhlasuje čas zvýšeného…