11. 4. 2013
Neurologička končí! Čo bude ďalej?

„Už dlhší čas je v nemocnici v Malackách len jedna neurologická ambulancia. Okrem toho, že neprijímajú nových pacientov, teraz ambulancia oznámila, že lekárka končí. Pacienti v čakárni sú nervózni a bezradní, čo bude ďalej? Zoberú nás napr. na Kramároch?“ pýta sa bezradný Malačan. Na jeho podnet sme sa preto rozhodli zistiť situáciu s neurologickými ambulanciami v našom meste.

„Nemocnica v Malackách poskytovala niekoľko rokov zdravotnú starostlivosť pre pacientov v dvoch neurologických ambulanciách, kde ordinovali dvaja lekári, a to aj napriek tomu, že za celé toto obdobie dostala zo strany zdravotných poisťovní uhradené náklady spojené s prevádzkou a fungovaním iba jednej neurologickej ambulancie,“ uviedla manažérka marketingu a PR MEDIREX GROUP Zuzana Kovaľová.

Podľa jej slov je na Slovensku všeobecný a aj často medializovaný problém nedostatku lekárov (nielen v regiónoch, ale aj vo väčších mestách) v niektorých odbornostiach, pričom jednou z nich je práve neurológia. „Napriek tomuto nepriaznivému stavu vyvíja vedenie nemocnice v Malackách nepretržite aktivity smerujúce k tomu, aby bolo možné zabezpečiť zdravotnú starostlivosť na neurologickej ambulancii bez toho, aby museli pacienti cestovať do iných miest,“ uviedla Kovaľová. 

Súčasná ordinujúca lekárka MUDr. Jana Surovcová bude ordinovať do 31. mája a hneď od 1. júna preberie pacientov nový lekár. Táto informácia je od 1. 4. dostupná aj v Call centre a v klientskych centrách v Nemocnici.  Kovaľová tiež vysvetlila, že vzhľadom na to, že lekárka ordinuje len do 31. mája, nie je možné objednávať pacientov napríklad na jún, resp. sa noví pacienti neprijímajú. Táto skutočnosť sa samozrejme po nástupe nového lekára zmení. 

Text: N. Slobodová; foto: S. Osuský

Ďalšie
Šport
7. 6. 2023
Sára Bilkovičová opäť výborne

Cyklistka Sára Bilkovičová dosahuje pekné výsledky aj tento rok. V máji absolvovala dvoje preteky …

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Celomestské podujatia
Kultúra
7. 6. 2023
Deň detskej radosti plný zábavy. Ťahákom bol Miro Jaroš

Detský smiech, radosť vočiach aj vtvárach, pohladenie duše vďaka vystúpeniam talentovaných umelcov…

Zobraziť celý článok