1. 2. 2013
Nešťastný chodník pred TEKOS-om

Redakcia mestských médií prijala sťažnosť na poškodený chodník pred sídlom spoločnosti TEKOS. Sú na ňom jamy, v daždi kaluže, je nebezpečný aj keď je zapadaný snehom alebo zľadovatený. Malačania si myslia, že kým nie je celkovo zrekonštruovaný, mal by byť aspoň opravený. Do očí bije najmä skutočnosť, že je to pred firmou, z ktorej technika vyráža opravovať cesty a chodníky do celého mesta. 
 
Prečo je to tak? “Samého ma stav chodníka mrzí a opakovane naň upozorňujem, ale mesto zatiaľ nezaradilo tento chodník do plánu rekonštrukcií,“ ospravedlňuje sa riaditeľ spoločnosti TEKOS. V. Balúch. Podľa správcu mestských komunikácií V. Končeka sa zatiaľ naozaj s rekonštrukciou celého chodníka nepočíta. „Pracuje sa podľa harmonogramu schváleného poslancami,“ dodáva.

Chodník je však dosť frekventovaný. Chodia po ňom ľudia smerom do nemocnice, ale aj na odpadový dvor. Na káričkách privážajú odpad a hrboľatý terén im spôsobuje problémy. Náklad sa im môže aj vysypať. Nie je možné vykonať aspoň čiastkovú opravu a vyrovnať nerovnosti povrchu? „Táto možnosť tu je, ale s opravami sa začne až v druhom polroku,“ uviedol V. Konček.

Text, foto: -tabu-

Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok