13. 5. 2013
Nepripájajte sa!!!

Odkanalizovanie mesta pomaly finišuje. Projekt sa dostáva do záverečnej fázy, ale zato tej najnáročnejšej. Práce sa uskutočňujú v lokalitách, ktoré sú z technického hľadiska zložité. Problémy navyše pridávajú aj občania, ktorí sa na novú kanalizáciu už začali pripájať. Opätovne preto upozorňujeme:


Do kolaudačného konania nie je možné sa na novú kanalizáciu napájať ani do tejto kanalizácie vypúšťať hadicami žumpy.

Na niektorých uliciach už ľudia vypustili do novej kanalizácie odpadové splašky. Bez funkčných čerpacích staníc sa však tento odpad hromadí v potrubí, stojí tam a už aj poriadne zapácha. Občania za to zodpovední teda poriadne znepríjemňujú svojim susedom život. Navyše im hrozia aj nemalé finančné sankcie. Budovaná kanalizácia je monitorovaná kamerami, zistiť sa dá všetko. Pred kolaudáciou budú musieť byť potrubia čisté, náklady na ich vyčistenie budú hradiť tí, ktorí sa už napojili.

Chápeme, že ľudia, ktorí  mali dlhé roky na dvore žumpu, sa už kanalizácie nevedia dočkať. Tých pár mesiacov však už, prosím, vydržte!

—————————————————–

Základné informácie o projekte:

NÁZOV: Záhorie, Malacky – odkanalizovanie

MOTTO: Investícia do vašej budúcnosti

DODÁVATEĽ: Skupina dodávateľov „Kanalizácia Malacky“ zastúpená vedúcim členom firmy STRABAG, spol.s r. o., a  Combin, spol. s r. o., Banská Štiavnica.

FINANCIE: celkový rozpočet projektu je 14 661 632,38 €, z toho nenávratný finančný príspevok z Kohézneho fondu Európskej únie cez operačný program Životné prostredie je vo výške 12 462 387 € a pokrýva 85 % nákladov. 10% nákladov je pokrytých zo štátneho rozpočtu a zvyšných 5 % nákladov, t. j. 733 081,62 €, pokrýva mesto Malacky.

– text: mija, foto: otano –

 

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok