15. 1. 2010
Neodmietam kritiku, iba zaujatosť

Už niekoľko mesiacov sa v komentároch k aktualitám na oficiálnej internetovej stránke mesta Malacky bez ohľadu na nastolenú tému vyskytujú názory poslanca MsZ Juraja Říhu na fungovanie mestského úradu, v ktorých „odborne“ posudzuje a hodnotí prácu konkrétnych ľudí na mestskom úrade. Jeho výroky zväčša poškodzujú obraz nášho mesta v očiach verejnosti, šíria neopodstatnené pochybnosti o jeho funkčnosti, ale čo je na nich najhoršie, napriek snahe, poctivej práci a mnohým dokázateľným úspechom podnecujú u obyvateľov (voličov) nevraživosť a zlé hodnotenie úradu a mesta ako celku.
 
Ako prednosta mestského úradu si dovoľujem ohradiť sa proti takýmto praktikám a pokladám za nevhodné verejne šíriť pochybnosti o profesionálnej spôsobilosti konkrétnych osôb rozličných odborností. Komentáre k aktualitám mesto zriadilo preto, aby spoznalo názory bežných ľudí a ich postrehy k medializovaným témam. Poslanci majú veľa iných možností ako ovplyvňovať dianie v meste a jeho dobrý chýr by mali pomáhať budovať, nie ho poškodzovať. Podľa uverejnených komentárov niektorí už cítia, že zviditeľňovanie sa vďaka ustavičnému kritizovaniu, osočovaniu a podnecovaniu negatívnych postojov u ľudí je vytĺkaním politického kapitálu a vytváraním umelého zdania, že prispievateľ všetkému rozumie a ako jediný pozná správne riešenia. Pritom niekedy by namiesto nafúknutých komentárov stačilo zdvihnúť telefón a „problém“ by sa vyriešil či vysvetlil.

Po prezentácií roka 2009 primátorom mesta v aktualite na www.malacky.sk by sa väčšina súdnych ľudí poďakovala. Naproti tomu pán poslanec hovorí o potrebe „oddeliť zrno od pliev“ na mestskom úrade. Dovolím si tvrdiť, že terajší systém a štruktúra úradu, ktorej model bol vytvorený profesionálnou organizáciou na procesné riadenie, je proklientsky orientovaný, spĺňa požiadavky moderného úradu a má vytvorené všetky predpoklady na postupnú elektronizáciu služieb v komunikácii s klientmi. Väčšina  personálu je auditovaná a všetci sú odborne spôsobilí na výkon svojej funkcie. O úspechoch tímu pracovníkov mesta hovoria fakty a vyše 43 mil. € (asi 1,3 miliardy Sk) preinvestovaných za posledné tri volebné obdobia. To by predsa neschopné mesto a úrad nemohli dokázať!

Napriek porušovaniu pravidiel pridávania komentárov k aktualitám na webe nikdy nebol nijaký vymazaný. Preto prosím všetkých prispievateľov, aby sa v komentároch držali témy a rešpektovali pravidlá, v ktorých sa hovorí aj o základnej ľudskej slušnosti. V závere prajem všetkým obyvateľom Malaciek a čitateľom Malackého hlasu pevné zdravie a všetko najlepšie v novom roku 2010.    

Dušan Vavrinec
prednosta MsÚ

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok