15. 1. 2010
Neodmietam kritiku, iba zaujatosť

Už niekoľko mesiacov sa v komentároch k aktualitám na oficiálnej internetovej stránke mesta Malacky bez ohľadu na nastolenú tému vyskytujú názory poslanca MsZ Juraja Říhu na fungovanie mestského úradu, v ktorých „odborne“ posudzuje a hodnotí prácu konkrétnych ľudí na mestskom úrade. Jeho výroky zväčša poškodzujú obraz nášho mesta v očiach verejnosti, šíria neopodstatnené pochybnosti o jeho funkčnosti, ale čo je na nich najhoršie, napriek snahe, poctivej práci a mnohým dokázateľným úspechom podnecujú u obyvateľov (voličov) nevraživosť a zlé hodnotenie úradu a mesta ako celku.
 
Ako prednosta mestského úradu si dovoľujem ohradiť sa proti takýmto praktikám a pokladám za nevhodné verejne šíriť pochybnosti o profesionálnej spôsobilosti konkrétnych osôb rozličných odborností. Komentáre k aktualitám mesto zriadilo preto, aby spoznalo názory bežných ľudí a ich postrehy k medializovaným témam. Poslanci majú veľa iných možností ako ovplyvňovať dianie v meste a jeho dobrý chýr by mali pomáhať budovať, nie ho poškodzovať. Podľa uverejnených komentárov niektorí už cítia, že zviditeľňovanie sa vďaka ustavičnému kritizovaniu, osočovaniu a podnecovaniu negatívnych postojov u ľudí je vytĺkaním politického kapitálu a vytváraním umelého zdania, že prispievateľ všetkému rozumie a ako jediný pozná správne riešenia. Pritom niekedy by namiesto nafúknutých komentárov stačilo zdvihnúť telefón a „problém“ by sa vyriešil či vysvetlil.

Po prezentácií roka 2009 primátorom mesta v aktualite na www.malacky.sk by sa väčšina súdnych ľudí poďakovala. Naproti tomu pán poslanec hovorí o potrebe „oddeliť zrno od pliev“ na mestskom úrade. Dovolím si tvrdiť, že terajší systém a štruktúra úradu, ktorej model bol vytvorený profesionálnou organizáciou na procesné riadenie, je proklientsky orientovaný, spĺňa požiadavky moderného úradu a má vytvorené všetky predpoklady na postupnú elektronizáciu služieb v komunikácii s klientmi. Väčšina  personálu je auditovaná a všetci sú odborne spôsobilí na výkon svojej funkcie. O úspechoch tímu pracovníkov mesta hovoria fakty a vyše 43 mil. € (asi 1,3 miliardy Sk) preinvestovaných za posledné tri volebné obdobia. To by predsa neschopné mesto a úrad nemohli dokázať!

Napriek porušovaniu pravidiel pridávania komentárov k aktualitám na webe nikdy nebol nijaký vymazaný. Preto prosím všetkých prispievateľov, aby sa v komentároch držali témy a rešpektovali pravidlá, v ktorých sa hovorí aj o základnej ľudskej slušnosti. V závere prajem všetkým obyvateľom Malaciek a čitateľom Malackého hlasu pevné zdravie a všetko najlepšie v novom roku 2010.    

Dušan Vavrinec
prednosta MsÚ

Ďalšie
Samospráva
Spoločnosť
26. 1. 2023
Špeciálna prokuratúra zastavila stíhanie primátora

 „Je nepochybné, že sa nestal skutok, pre ktorý sa vedie trestné stíhanie,“ píše sa v…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
25. 1. 2023
Múzeum vydalo nový zborník

MCK Malacky - Múzeum Michala Tillnera vydalo nový zborník Malacky a okolie 15, zameraný na…

Zobraziť celý článok