Malacká nemocnica, ktorú spravuje Nemocničná, a. s., je v aktuálnom rebríčku spokojnosti pacientov so službami na 26. mieste spomedzi 83 hodnotených zdravotníckych zariadení. Prieskum spokojnosti za rok 2008 vykonala Zdravotná poisťovňa Dôvera, a. s., spolu s ostatnými členmi Združenia zdravotných poisťovní. Na mieru spokojnosti s nemocnicou sa pýtali hospitalizovaných poistencov.
Tí hodnotili správanie personálu, spokojnosť s úspešnosťou liečby a služby ako strava, ubytovanie či upratovanie. Pacienti najviac ocenili správanie personálu, najmenej boli spokojní s úrovňou stravovania a ubytovania. Prieskum prebiehal od apríla do novembra minulého roku a hlavným zdrojom informácií boli anonymné dotazníky s 12 otázkami a anonymné telefonické ankety.
„Prieskumníci“ oslovili 18 670 respondentov vo veku nad 18 rokov, odpovede sa im dostalo od 8 029 opýtaných. Podľa primátora Jozefa Ondrejku vďaka dobrému hodnoteniu zo strany pacientov môže naša nemocnica rátať s vyššími kvótami od zdravotných poisťovní, čo opäť pomôže zlepšiť úroveň služieb, ktoré toto zdravotnícke zariadenie poskytuje.
-sisa/ tabu-




Sloboda nie je happy end
Priestor pred budovou okresného súdu priamo pod sochou M. R. Štefánika vyplnila počas januára…
Záhoráci budú mať po rokoch nového trénera. Bojan Čirič končí
Hádzanári HC Záhoráci budú mať po skončení aktuálnej sezóny nového trénera. Balkánsky odborník…