30. 7. 2012
Nedeľa v Zámockom parku
Posledná júlová nedeľa sa niesla v znamení príjemného letného počasia. Ľudí neumáralo ani mučivé slnko a nekazili ho ani iné vrtochy. Bolo milosrdne pod mrakom, čo padlo vhod celým rodinám, ktoré prišli hľadať pohodu na podujatia Kultúrneho leta.  Na lúke pred kaštieľom sa už tradične udomácnilo divadielko. Deti sedeli na malých plastových stoličkách v prírodnom hľadisku a neodtŕhali oči od príbehov Janka Hraška. Ich rodičia polihovali okolo na dekách alebo postávali navôkol.

„Je to o dosť viac ľudí ako minule, tak si musíme poťažkať, že nám tu chýbajú lavice,“ povedal zhovorčivý otecko s malým niekoľkomesačným Šimonkom na rukách. Nuž áno, lavice totiž putovali na miesto, kde sa večer začínal Annabál s dychovou hudbou Malačané. Aleja od zámockej brány ku kaštieľu patrila výstave Denisy Bogdalíkovej a čas od 18.00 h aj jej tzv. akčnej maľbe, na ktorú sa nadšene chytali deti aj dospelí.

„Slobodne si maľovať je úžasný pocit, ktorý si takto ľudia môžu dožičiť. Spoločným maľovaním podľa pravidiel a vypĺňaním špeciálnych úloh sme vytvorili nový papierový šat pre čarovný strom a dúfame, že mu vydrží do ďalšej nedele!“ hovorí Denisa. Keď sa „maliari“ rozchádzali, po parku sa už dávno rozliehali tóny dychovky z tribúny pri futbalovom štadióne.

Kultúrne leto si užívali aj tí, čo prišli do parku kočíkovať deti, poprechádzať sa s vnúčatami, popočúvať šumenie fontány, povoziť sa na bicykli či zabehať si. Podujatia Kultúrneho leta totiž patria všetkým bez rozdielu, spríjemňujú nám náladu a mesto ich svojim obyvateľom aj návštevníkom venuje zdarma.

A viete, na čo sa môžete tešiť nabudúce? V stredu 1. 8. na terasu Kultúrního domečka zavíta spevácka skupina LOZA z Lozorna, sobota 4. 8. bude patriť hudobnému festivalu Dohoda a v nedeľu „k trom stromom“ opäť prifrčí divadielko NELINE. Po ňom dospelákov poteší netradičná kapela Svítání, ktorá niektorým možno pripomenie štýl obľúbeného Čechomoru. Takže dovidenia na ďalších podujatiach Kultúrneho leta v Malackách!

Text, foto: T. Búbelová    
Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok