26. 2. 2018
Naši atléti úspešne odštartovali halovú sezónu
Z halových Majstrovstiev Bratislavského kraja v atletike priviezli členovia Atletického klubu AC Malacky dovedna 31 medailí s bilanciou 13 zlatých – 9 strieborných – 9 bronzových. Umiestnenia na stupňoch víťazov i počet úspešných pretekárov je pozitívnym prísľubom nielen do aktuálnej halovej atletickej sezóny, ale aj do ďalšej perspektívy malackej atletiky.

Medzi dospelými dominovali Peter Hollý (400 m – 53,99 s) a Aneta Hollá (1500 m – 5:25,16 s). V behu na 1500 m juniorov nenašiel za výkon 4:13,17 min premožiteľa Jakub Kopiar. V dorasteneckej kategórii zvíťazili Zuzana Švejdová (400 m – 1:04,18 min a trojskok – 10,72 m) a Marek Ondrovič (1500 m – 4:13,11 min). Zlaté medaily zo súťaží staršieho žiactva si odniesli Timea Morávková (300 m – 44,62 s), Mária Šimeková (60 m prekážky – 10,28 s), Patrik Slezák v skoku do výšky (160 cm) a dievčenská štafeta na 4 x 200 m (1:59,37 min), v zložení Mária Šimeková, Sarah Alexandra Jurovatá, Kristína SabováTimea Morávková. V technických disciplínach vrh guľou (7,26 m) a skok do výšky (120 cm) mladších žiakov triumfoval Allan Ort-Mertl. Najrýchlejšou v behu na 600 m najmladších žiačok bola Laura Sedláková (2:09,25 min).
Druhé miesto kategórii mladšieho žiactva vybojovali Sarah Alexandra Jurovatá (60 m – 8,96 s), Kristína Sabová (300 m – 49,66 s) a Eric Houndjo (300 m – 53,39 s, vrh guľou – 5,76 m a skok do výšky – 115 cm). V súťažiach najmladšieho žiactva na striebornej priečke klasifikovali Teodora Voleka (60 m – 9,48 s), Hanu Zálesňákovú (60 m – 9,75 s), Lauru Holickú (150 m – 24,80 s) a Artura Habu (300 m – 53,76 s).
Tretia v behu dorasteniek na 60 m prekážok finišovala v čase 9,92 s Zuzana Švejdová. Vo vrhu guľou  staršieho žiactva získali bronz Rebeka Voleková (6,34 m) a Ivan Sedlák (5,33 m). V skoku do výšky starších žiačok dosiahla tretí najlepší výkon (130 cm) Sarah Alexandra Jurovatá. V kategórii mladších žiakov sa na tretej priečke umiestnili Eric Houndjo (150 m – 23,41 s), Peter Binčík (300 m – 54,51 s) a Peter Kottlík (vrh guľou – 5,66 m). V skoku do diaľky najmladšieho žiactva sa darilo Maximovi Velšmidovi (364 cm) a Laure Sedlákovej (330 cm) – oboch klasifikovali na 3. mieste.

Najúspešnejšími pretekármi AC Malacky sa s dvomi zlatými medailami stali Z. Švejdová, A. Ort-Mertl, T. Morávková a M. Šimeková. Najviac medailí – štyri – vybojoval E. Houndjo (tri strieborné a jednu bronzovú).
Úspešným členom AC Malacky blahoželáme a všetkým ostatným ďakujeme za vzornú reprezentáciu mesta.

Text: P. Filip, foto: AC Malacky
22. 10. 2024
Malačania sa stále držia čela, zvládli nervák vo Veľkých Ludinciach

Futbalisti FC Žolík Malacky zvíťazili v 13. kole 3. ligy Západ na ihrisku TJ Družstevník Veľké…