26. 2. 2013
Naše mesto dejisko modelárskej súťaže Plastic shock

Aj napriek veľmi nepriaznivému počasiu sa v sobotu 23. februára  uskutočnil v poradí už 13. ročník súťaže plastikových modelárov, ktorý je jediným podujatím tohto druhu v rámci Ozbrojených síl  SR. Súťaž je tradične  venovaná spomienke na Grahama Wardella, britského pilota, ktorý zahynul počas leteckého dňa v Bratislave.

Súťaž, ktorá sa konala v priestoroch  ubytovne Ozbrojených síl SR v Malackách, svojim príhovorom otvoril veliteľ dk plk. Peter Prokop v prítomnosti ZV pplk.  Mariána Benču a NŠ pplk. Tibora Pavela. Súťažiacim poprial veľa úspechov a príjemnú atmosféru a odovzdal im aj pozdrav od veliteľa VzS generála Miroslava Korbu, ktorý sa pre pracovné povinnosti nemohol súťaže zúčastniť.

Na Plastic shock sa prihlásili aj modelári  z Českej republiky, takže súťaženie malo medzinárodný charakter.  62 zúčastnených prihlásilo 148 modelov v rámci 12 kategórií. Okrem hlavných ocenení boli pripravené i špeciálne ceny. Pohár Veliteľa VÚ 1201 Kuchyňa (cena za najlepší model) si odniesol Róbert Tóth. Ocenenie memoriálu Grahama Wardella (cena za najlepší model v britskom markingu bez rozdielu mierky) získal František Baxa.

Aj napriek tomu, že ide o prevažne mužskú záľubu, medzi mnohými modelármi sa zaskvela aj mladučká Valéria Fehérová, ktorej sa ušlo i ocenenie. Z výrazov tvarí návštevníkov tohto tradičného podujatia bolo možné čítať nadšenie. Detailné spracovanie jednotlivých modelov uchvátilo nejedného z nich. Na záver veliteľ vyzdvihol prácu všetkých súťažiacich, pochválil ich za trpezlivosť, poďakoval za účasť a pozval na nasledujúci ročník súťaže Plastic shock 2014.


Text: OS/N. Slobodová; foto: N. Slobodová

 

Ďalšie
Šport
23. 4. 2024
Záhoráci vstúpili do bojov o 5. miesto prehrou

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci sa po vypadnutí vo štvrťfinále play off predstavia v skupine…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 4. 2024
V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase

V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase Futbalisti FC Žolík Malacky prehrali v 23…

Zobraziť celý článok