26. 2. 2013
Naše mesto dejisko modelárskej súťaže Plastic shock

Aj napriek veľmi nepriaznivému počasiu sa v sobotu 23. februára  uskutočnil v poradí už 13. ročník súťaže plastikových modelárov, ktorý je jediným podujatím tohto druhu v rámci Ozbrojených síl  SR. Súťaž je tradične  venovaná spomienke na Grahama Wardella, britského pilota, ktorý zahynul počas leteckého dňa v Bratislave.

Súťaž, ktorá sa konala v priestoroch  ubytovne Ozbrojených síl SR v Malackách, svojim príhovorom otvoril veliteľ dk plk. Peter Prokop v prítomnosti ZV pplk.  Mariána Benču a NŠ pplk. Tibora Pavela. Súťažiacim poprial veľa úspechov a príjemnú atmosféru a odovzdal im aj pozdrav od veliteľa VzS generála Miroslava Korbu, ktorý sa pre pracovné povinnosti nemohol súťaže zúčastniť.

Na Plastic shock sa prihlásili aj modelári  z Českej republiky, takže súťaženie malo medzinárodný charakter.  62 zúčastnených prihlásilo 148 modelov v rámci 12 kategórií. Okrem hlavných ocenení boli pripravené i špeciálne ceny. Pohár Veliteľa VÚ 1201 Kuchyňa (cena za najlepší model) si odniesol Róbert Tóth. Ocenenie memoriálu Grahama Wardella (cena za najlepší model v britskom markingu bez rozdielu mierky) získal František Baxa.

Aj napriek tomu, že ide o prevažne mužskú záľubu, medzi mnohými modelármi sa zaskvela aj mladučká Valéria Fehérová, ktorej sa ušlo i ocenenie. Z výrazov tvarí návštevníkov tohto tradičného podujatia bolo možné čítať nadšenie. Detailné spracovanie jednotlivých modelov uchvátilo nejedného z nich. Na záver veliteľ vyzdvihol prácu všetkých súťažiacich, pochválil ich za trpezlivosť, poďakoval za účasť a pozval na nasledujúci ročník súťaže Plastic shock 2014.


Text: OS/N. Slobodová; foto: N. Slobodová

 

Ďalšie
Mestská polícia
Práca
Oznamy
3. 2. 2023
Mestská polícia Malacky prijme príslušníka

Mesto Malacky vyhlasuje prijímacie konanie na obsadenie miesta – príslušník Mestskej polície…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok