11. 4. 2022
Najúspešnejší športovci nášho mesta za roky 2019 a 2020
Piatkový podvečer 8. apríla patril v Malackách oceňovaniu najlepších športovcov za roky 2019 a 2020. Pandémia znemožnila usporiadanie podobného podujatia v minulých rokoch. A tak sa stalo, že naposledy sme v Malackách vyhlasovali Športovca roka pred troma rokmi, v marci 2019 (za rok 2018). Na jeseň tohto roka sa uskutoční odovzdávanie ocenení za rok 2021.
 
Medzi ocenenými dominovali stolní tenisti, atléti, vodní motoristi, ale zastúpenie mala aj kulturistika, karate i box. Na odovzdávaní sa zúčastnili zástupcovia mesta – primátor Juraj Říha, prednostka MsÚ Ľubica Čikošová, poslanci Marián Haramia, Jozef Mračna, Ladislav Čas, Pavol Tedla a Anton Pašteka, ktorý je zároveň predsedom komisie pre šport a mládež pri mestskom zastupiteľstve. Primátor sa v úvode prihovoril prítomným a vyjadril veľkú radosť z toho, že sa môžeme opäť osobne stretávať, keďže pandémia prerušila spoločenský život na dlhé mesiace. Ako povedal, je rád, že sa aj počas uplynulého náročného obdobia podarilo udržať financovanie športu v Malackách a v súčasnosti sa pripravujú nové veľké športové projekty. „Zo srdca vám fandím a uvedomujem si, čo je našou základnou úlohou: vytvoriť vám podmienky, aby ste sa mohli rozvíjať,” povedal primátor a pokračoval: „Želám vám, aby sa vám darilo nielen zlepšovať výsledky, ale dosahovať aj osobné méty.”
 
Slávnostný večer poctili svojou prítomnosťou vzácni hostia. Prvým bol Jaromír Truksa, stolnotenisový reprezentačný tréner, ktorý sa so svojimi zverencami zúčastnil na minuloročnej olympiáde v Tokiu a v nedávnych rokoch hral za Malacky. Pozvanie prijal aj športový lekár Pavel Malovič, lekár množstva  profesionálnych družstiev a športovcov. 
V úvode večera sa so svojou bojovou ukážkou predstavili nádejní malackí karatisti. Nechýbala ani kultúra v podaní speváčky Ivany Regešovej. Jej hlas môžu diváci poznať z televíznej šou Tvoja tvár znie povedome a z predošlých ročníkov Let’s Dance. Prezradila nám, že je veľmi vášnivou fanúšičkou hokeja a obdivuje všetkých športovcov pre ich disciplínu, ktorá je dôležitá aj pre umelcov.
 
Anton Pašteka, predseda komisie pre šport a mládež pri MsZ: „V roku 2019 ešte bolo možné usporiadať rôzne súťaže, ktoré sme v meste zvykli robiť, a tak sme mohli za tento spomínaný rok oceniť aj školský šport. V roku 2020 sa však súťaže už nekonali. Verím, že to napravíme tento rok. Už teraz sa tešíme na májový Beh oslobodenia a ďalšie športové podujatia.“
Keďže sa počas uplynulých rokov vyhlásenie Športovca roka neuskutočnilo, ocenení mladší športovci do 18 rokov povyrástli a niektorí sa dokonca zmenili na nepoznanie. Na podujatí bolo veľmi milé sledovať ich zmenu, keďže organizátori ponúkli divákom aj ich fotografie z úspešných podujatí z minulých rokov, na základe ktorých boli ocenení. 

Športovcom želáme všetko dobré a veľa síl do ďalšieho súťaženia! Veľké poďakovanie patrí Centru voľného času v Malackách, ktoré v spolupráci s mestom podujatie pripravilo.

Text: N. Jánošová, foto: -lp-/-naty-
 

 
NAJLEPŠÍ ŠPORTOVCI MALACIEK 2019

Mládež do 18 rokov
Ella Jung, vodný motorizmus 
Šimon Jung, vodný motorizmus 
Jakub Štubňa, kulturistika
Michaela Salayová, atletika
Marek Ondrovič, atletika
Eugen Král, karate

Dospelí 
Dávid Michálek, box
Rastislav Sárka, lukostreľba
Adam Brat, stolný tenis 
Jakub Kopiar, atletika
Lukáš Piffko, karate
Peter Jurkovič ml., letecké modelárstvo

Najlepší športový kolektív
MSK Malacky – družstvo mužov v stolnom tenise: Vladimír Jančí, Branislav Kalužný, Erik Illáš, Jaromír Truksa
MSK Malacky – družstvo žien v stolnom tenise: Pavlína Rajtoková, Natália Kosová, Sára Bilkovičová, Petra Tančiboková
AC Malacky – družstvo prípravky: Philip Halla, Alex Houndjo, Vanesa Salaiová, Teodor Volek, Lilly Zivčáková, Hana Zálesňáková, Dávid Lukáček, Lea Pauková

Najaktívnejšia škola
1. ZŠ Štúrova
2. ZŠ Záhorácka
3. ZŠ Dr. J Dérera

Najlepší výkon v školskom športe
Michaela Salayová, AC Malacky, halová majsterka Slovenska v behu na 600 m starších žiačok 

Sieň slávy malackého športu
Stanislav Ciprys, športová streľba (in memoriam)
Jozef Štipanitz, futbal
Jozef Krasňanský, hádzaná


NAJLEPŠÍ ŠPORTOVCI MALACIEK 2020

Mládež do 18 rokov
Šimon Jung, vodný motorizmus
Rebecca Slezáková, atletika
Jakub Pauko, atletika
Matúš Klas, atletika
Samuel Škoda, karate

Dospelí 
Pavlína Rajtoková, stolný tenis 
Stanislav Krivák, motorizmus
Vladimír Vaniš, kulturistika
Marek Ondrovič, atletika
Lukáš Piffko, karate

Najlepší športový kolektív
MSK Malacky – družstvo mužov v stolnom tenise: Vladimír Jančí, Branislav Kalužný, Erik Illáš, Adam Brat
MSK Malacky – družstvo žien v stolnom tenise: Pavlína Rajtoková, Natália Kosová, Ivana Čermáková
AC Malacky – družstvo prípravky: Michaela Kováčiková, Lea Pauková, Regina Slezáková, Juraj Hlaváč, Matias Michalovič, Šimon Nehyba

Sieň slávy malackého športu
Štefan Polák, karate
Karol Wunderlich, letecké modelárstvo (in memoriam)

Ďalšie
Šport
Voľný čas
26. 2. 2024
Skvelý úvod Záhorákov v Modre základom ďalšieho víťazstva

Hádzanárom klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vyšiel skvele úvod stretnutia v Modre (23. februára),…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
23. 2. 2024
Pozývame vás venčiť psíkov

            Strávte víkendové doobedia so psíkmi a oni vám darujú veľa lásky. Venčenie…

Zobraziť celý článok