5. 6. 2013
Najmladší futbalisti zo ZŠ Štúrova tretí na MS

Chlapci zo ZŠ Štúrova sa 27. – 28. mája zúčastnili Majstrovstiev Slovenska v malom futbale v Nitre. Už samotná účasť na tomto turnaji je jedným z najväčších úspechov ZŠ Štúrova v jej deväťročnej histórii. Do tohto turnaja sa prihlásilo 970 škôl a približne 7000 tisíc detí zo Slovenska. Do finále sa prebojovalo najlepších osem.

Prvý hrací deň bol krásnym vyvrcholením celej sezóny, pretože žiaci vyhrali všetky tri zápasy v skupine a do semifinále postupovali ako mierny favorit. Na druhý deň ráno im však naopak na ihrisku nevychádzalo prakticky nič a museli skloniť hlavy pred lepšou hrou Prešova, ktorý zaslúžene postúpil do finále turnaja. Chlapci však nezložili zbrane a do zápasu o tretie miesto išli jednoznačne s tým, že bez medaily z turnaja neodídu.

Zápas o tretie miesto vyhrali s prehľadom 10 : 2 a zaslúžene sa mohli tešiť z tretieho miesta na Majstrovstvách Slovenska. Pod tento úspech sa podpísali hráči Erik Mangera, Juraj Bača, Jozef Halcin, Filip Mošovský, Sinisha Kubovič, Jakub Ševera, Alexander Klimčík, Martin Žáček, ale najväčšou mierou Rasťo Haramia, ktorý nastrieľal v priebehu turnaja 20 gólov a stal sa najlepším strelcom turnaja. Veľká vďaka patrí samozrejme aj rodičom chlapcov, ktorí boli po celú sezónu najväčšou oporou ako naši verní fanúšikovia.

Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…