26. 3. 2014
Najlepší športovci Malaciek za rok 2013

V piatok 21. marca sa v priestoroch Spoločenského domu MCK uskutočnilo vyhlásenie najlepších športovcov nášho mesta za uplynulý rok. Organizátorom podujatia bola Komisia pre vzdelávanie a šport pri MsZ. V kultúrnom programe, ktorý pripravilo CVČ, sa predstavila speváčka L. Adamovičová so svojou kapelou a malé tanečníčky z CVČ.

Po znelke mesta boli ocenení najlepší jednotlivci medzi mládežou. Ceny im odovzdal podpredseda komisie A. Pašteka.
Jaroslav Hanúsek (BC RTJ Malacky), reprezentant Slovenska, obsadil 9. miesto na majstrovstvách sveta  juniorov v Kyjeve, 1. miesto na majstrovstvách Slovenska juniorov, 1. miesto na turnaji olympijských nádejí v Komárne v svojej váhovej kategórii, trénermi sú Ali a Róbert Reisenauerovci.

Michal Mecháček (AC Malacky), reprezentant  Slovenska, obsadil 1. miesto v behu na 150 m a 2.miesto v behu na 60 m na majstrovstvách Slovenska, 1. miesto v behu na 60 m a 2. miesto na 150 m na halových majstrovstvách Slovenska, trénerom je Petr Filip.

Dávid Michálek (BC RTJ Malacky), reprezentant Slovenska, obsadil 5. miesto na majstrovstvách sveta juniorov v Kyjeve, 1. miesto na majstrovstvách Slovenska juniorov, zvíťazil na turnajoch olympijských nádejí v Komárne a v Ústí nad Labem v svojej váhovej kategórii, trénermi sú Ali a Róbert Reisenauerovci.

Boris Pribil (AC Malacky), reprezentant Slovenska, 2. miesto na majstrovstvách Slovenska v behu na 60 m, 1. miesto v behu na 150 m a 3. miesto v behu na 60 m na halových majstrovstvách Slovenska, trénerom je Petr Filip.

Alex Vejmelka (OVM Malacky), majster Slovenska vo vodnom motorizme mladších žiakov vo Formule  FUTURE, bol členom víťazného družstva, ktoré získalo taktiež titul majstra  Slovenska, trénerom je Emil Jung.

 

V kategórii dospelých ceny odovzdávali predseda komisie pre vzdelávanie, mládež a šport P. Tedla a hosť podujatia, zástupca predsedu BSK M. Zaťovič.

Monika Baňovičová (AC Malacky) získala 2. miesto v skoku do diaľky, 2. miesto v trojskoku a 2. miesto v sedemboji na majstrovstvách Slovenska dorastu, 2. miesto v skoku do diaľky na medzinárodnom stretnutí dorastu  Česko – Maďarsko – Slovensko, trénerom je Vladimír Handl.

Peter Jurkovič (RC LMK Malacky) obsadil 2. miesto v kategórii F5J400- ALTI a 2. miesto v kategórii F5J na majstrovstvách Slovenska v leteckom modelárstve, popredné umiestnenia v seriálových pretekoch v rámci Slovenska, trénerom je Peter Jurkovič st.

Petronela Kunšteková (Oddiel judo TJ Strojár Malacky) získala 2. miesto na majstrovstvách Slovenska, 2. miesto na Veľkej cene Galanty v judo, 4. miesto na Veľkej cene Rimavskej Soboty v judo, 1. miesto v Bratislavskom kraji v kategórii žien.

Lucia Truksová (MSK Malacky) za 1. a 2. miesto na majstrovstvách Slovenska, 3. miesto na medzinárodných majstrovstvách juniorov v Taliansku, účasť na majstrovstvách sveta.


Ceny najlepším kolektívom odovzdával ďalší z hostí, Z. Kríž, zástupca stolného tenisu v Slovenskom olympijskom výbore.

Samuel Kolár, Michal Mecháček, Boris Pribil, Marcel Žilavý (AC Malacky) – majstri Slovenska v štafetovom behu na 4 x 60 m, majstri Slovenska v hale v behu na 4 x 200 m.

Andrea Slezáková, Lesia Sandanusová (Volejbalový oddiel TJ Strojár Malacky) – reprezentantky Slovenska v beachvolejbale v kategórii dorastu do 18 rokov, majsterky Slovenska v kategórii U18 v beachvolejbale.

Simona Lazarčíková, Ivana Krchňavá, Monika Haringová , Dominika Vizínová, Evgenija Mugurdunová (MSK Malacky) – družstvo žien v stolnom tenise, ktoré obsadilo 2. miesto v extralige žien.

I v tomto roku komisia venovala pozornosť školskému športu. Predseda komisie P. Tedla odovzdal ocenenie Erikovi Miklušičákovi /ZŠ Štúrova ul./, ktorý skončil na atletickom mítingu v chorvátskom v Zahrebe na prvom mieste v skoku do diaľky, na 2. mieste v skoku do výšky a na štvrtom mieste v štafete 4 x 100 m. Je dvojnásobným majstrom Slovenska škôl v skoku do diaľky a do výšky, štvornásobným školským majstrom Bratislavského kraja.

V hodnotení aktivity škôl, kde sa hodnotí zapojenie škôl do masových podujatí v rámci mesta, si ocenenia i peňažné poukazy na nákup športových pomôcok od mesta odniesli školy v tomto poradí: 1. miesto ZŠ Záhorácka, 2.miesto ZŠ Dr. J. Dérera, 3.miesto ZŠ Štúrova.

Záverečná časť vyhodnotenia patrila už tradične osobnostiam športu. Do pomyselnej siene slávy uviedol primátor mesta J. Ondrejka týchto športovcov:

Emil Jung (OVM Malacky), zakladateľ Oddielu vodného motorizmu V Malackách, jeho dlhoročný predseda, tréner, dlhoročný reprezentant Slovenska, držiteľ výborných umiestnení vo vodnom motorizme na Slovensku i v rámci Európy.
Ali Reisenauer (BC RTJ Malacky) s boxom začal ako 8-ročný, dosahoval veľmi dobré výsledky ako aktívny boxer, spolu s otcom sa podieľal na obnovovaní boxu v Malackách, je dlhoročným trénerom, hlavne mládeže, jeho zverenci dosahovali a dosahujú výborné výsledky, podieľa sa na organizácii boxerských podujatí v našom meste.

Pavol Oreský (Basketbalový oddiel TJ Strojár Malacky) bol dlhoročným aktívnym hráčom, podieľal sa na zakladaní basketbalového oddielu, viacero rokov vykonával funkciu trénera, bol vedúcim družstiev mužov i dorastu v slovenských súťažiach, už niekoľko rokov vykonáva funkciu predsedu TJ Strojár, najväčšej športovej organizácie v meste.

Športovcom želáme veľa ďalších úspechov. Organizátori ďakujú CVČ a sponzorom podujatia, HSF a HŠK.

Text: A. Pašteka, foto: A. Šurinová

 

 

 

Ďalšie
Šport
25. 6. 2024
Judisti už dosúťažili

Dvoma súťažami vLeviciach sa skončilo zápolenie vjude mladších vekových kategórií v tomto školskom…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Rozvoj
Cykloturistika
25. 6. 2024
Cyklotrasy – otázky verejnosti (2)

Kto má prednosť? Dve križovatky, rovnaká odpoveď V nadväznosti na naše predchádzajúce články o…

Zobraziť celý článok