26. 3. 2012
Najlepší malackí športovci sú známi

Kulturista Denis Tangelmayer, džudistka Petronela Kunšteková, ženské stolnotenisové družstvo a mnohí ďalší kraľujú malackému športu za minulý rok. Slávnostné vyhlásenie najlepších športovcov mesta Malacky za rok 2011 sa konalo v piatok 23. marca v priestoroch Spoločenského domu MCK.


Každoročné podujatie zastrešuje komisia mestského zastupiteľstva pre vzdelávanie, mládež a šport. Komisia vyhlasovala v každej kategórii 5 športovcov bez udania poradia. Laureátov v kategóriách mládež, dospelí, športové kolektívy a zásluhy o rozvoj športu v Malackách vyberala odborná porota, no zvoliť si svojho najobľúbenejšieho športovca a kolektív ste mohli i vy prostredníctvom ankety Malackého hlasu.


Odovzdávanie ocenení spestril sprievodný kultúrny program, no najmä legendárny rebel s číslom 9, Jozef Golonka. Ako povedal: “Veľmi rád som prijal pozvanie, keďže šport je fenomén a Záhoráci vždy boli a sú dobrými športovcami.” Zablahoželal všetkým oceneným,  svojským spôsobom si zaspomínal na časy svojej aktívnej kariéry a povzbudil mladých športovcov do ďalšej činnosti.


Všetkým úspešným, ktorí v roku 2011 šírili dobré meno nášho mesta na Slovensku aj v zahraničí gratulujeme a želáme vám i v ďalšom roku pevné zdravie, veľa športového šťastia i úspechov a mnoho verných fanúšikov.

Kategória nad 18 rokov

Denis Tangelmayer (KULTURISTIKA / Kulturistický oddiel TJ Strojár Malacky)
               – 2. miesto na Majstrovstvách sveta v tlaku na lavičke
               – 2. miesto na Majstrovstvách Európy v tlaku na lavičke
               – 1. miesto na Majstrovstvách Slovenska v tlaku na lavičke
               – v roku 2011 si vylepšil osobný rekord na 297,5 kg

Alexandra Štuková (ATLETIKA/ AC Malacky)
               – 1. miesto na Majstrovstvách Slovenska v behu žien na 400m
               – 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska v behu žien na 200m
               – 4. miesto na  Majstrovstvách Európy 2. ligy v atletike družstiev žien v behu na 400m
               – účastníčka majstrovstiev Európy do 23 rokov v behu na 400m

Ing. Stanislav Haramia (ŠPORTOVÁ STREĽBA / Športovo – strelecký klub ZTŠČ Malacky)
               – 1. miesto na Majstrovstvách Slovenska v presnej streľbe na veľké vzdialenosti (kategória štandard)
               – Majster Českej republiky v streľbe z veľkorážnej pušky

Lucia Michalovičová (BEACHVOLEJBAL / Volejbalový oddiel TJ Strojár Malacky)
               – 1. miesto na Majstrovstvách Slovenska v beachvolejbale spoločne s Luciou Čižmárovou
               – 13. miesto na Svetovej letnej univerziáde
               – 4. miesto v „B – skupine“ Kontinentálneho pohára, 2. kolo olympijskej kvalifikácie

Jakub Valachovič (ATLETIKA / AC Malacky)
               – 1. miesto na Majstrovstvách Slovenska v behu mužov na 3000 m prekážok
               – víťaz Grand Prix Záhorie 2011


Kategória do 18 rokov

Petronela Kunšteková (JUDO / JUDO – club Strojár Malacky)
              – 1. miesto na Majstrovstvách Slovenska junioriek v jude

Michal Mecháček (ATLETIKA / AC Malacky)
              – 1. miesto na Majstrovstvách Slovenska v 5-boji mladších žiakov
              – 3. miesto na Medzinárodných detských atletických hrách v behu na 60 m

Lucia Truksová (STOLNÝ TENIS / MSK Malacky)
              – 3. miesto na M-SR dorastu v zmiešanej štvorhre a štvorhre dievčat
              – 2. miesto v súťaži o Slovenský pohár dorastu
              – 1. miesto v Extralige družstva junioriek
              – účasť na ME junioriek

Michal Ichmann (VODNÝ MOTORIZMUS / Oddiel vodného motorizmu Malacky)
              – 1. miesto M-SR vo vodnom motorizme kategória Formula Future

Eliška Chvílová (ATLETIKA / AC Malacky)
              – 1. miesto na halových Majstrovstvách Slovenska dorasteniek v trojskoku
              – 1. miesto na halových Majstrovstvách Slovenska junioriek v trojskoku
              – 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska dorasteniek vonku na dráhe v trojskoku
              – 1. miesto na Majstrovstvách Slovenska junioriek vonku na dráhe v trojskoku
              – 12. miesto na Európskom olympijskom festivale mládeže v trojskoku

Športové kolektívy

MSK Malacky – ženy (STOLNÝ TENIS)
               – zloženie družstva: Lucia Truksová, Natália Kosová, Pavlína Rajtoková, Petra Vidovičová,
                                               Dominika Vizínová, Kristína Nemčovičová, Monika Haringová

Hádzanársky oddiel TJ Strojár Malacky – muži (HÁDZANÁ)
               – zloženie družstva: Marek Kuklovský, Roman Piaček, Tomáš Stachovič ml., Martin Hlaváč, Róbert Baláž, Tomáš Baláž, Pavol Bízek, Lukáš Zelenský, Samuel Cabadaj, Ivan Oslej, Róbert Spuchlák, Tomáš Stachovič st., Dávid Stachovič, Martin Sedláček,
              – tréner: Milan Mikulčák

Florbalový klub 1. SC Malacky – ženy (FLORBAL)
               – zloženie družstva: Katarína Kaderová, Alexandra Schildová, Ester Dúšková, Adriana Haršániová, Klára Dúšková, Mária Uhrová, Lucia Puškáčová, Michaela Kovácsová, Martina Šefčíková, Barbora Mrázová, Natália Belešová, Zuzana Páleníková, Michaela Gavurová, Petra Baumgartnerová, Anna Kolesárová, Kristína Opolcerová, Martina Gašparová, Dorota Balúchová, –  tréner Oto Divinský 

Osobnosť – sieň slávy
František Mládek (HÁDZANÁ)
               – dlhoročný tréner, ktorý sa podieľal na rozvoji hádzanej v Malackách, Sološnici a v Rohožníku
Dušan Janči (STOLNÝ TENIS)
               – dlhoročný úspešný stolný tenista
Mária Spörerová – Hacajová
 – dlhoročná aktivistka, cvičiteľka, funkcionárka ZRTV a členka výboru TJ Strojár Malacky

Najaktívnejšia škola v oblasti športu

ZŠ Záhorácka     

                                                                                                                                     
Najobľúbenejší športovec (anketa Malackého hlasu)
Jednotlivec:   Ján Beňa (ATLETIKA / AC Malacky) 79 hlasov
Kolektív:        TK Grande Malacky (tanečný klub) 89 hlasov


– Tomáš Gelinger –

Ďalšie
Práca
Oznamy
12. 4. 2024
Materská škola hľadá zamestnanca na pozíciu učiteľ/ka

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01  Malacky  informuje o voľnom pracovnom mieste. Názov…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok