14. 6. 2007
Nádejní literáti ocenení

13. 6. vyvrcholil v SD MCK slávnostným vyhodnotením 6. ročník literárnej súťaže malackých gymnazistov Malacké brko 2007. Trojčlenná porota v zložení N. Oravcová (predsedníčka) a členovia G. Ďurjak, E. Kováčová vyberala spomedzi 41 prihlásených ašpirantov na víťazov v štyroch kategóriách. Z víťazstva sa napokon tešili V. Hanousková, M. Žáček , R. Irša a A. Teker.

V tomto ročníku boli úspešnejší študenti z Gymnázia sv. F. Assiského, ktorí do súťaže poslali viac prác. Porota udelila aj štyri čestné uznania. „Tým, ktorí majú dobré vyjadrovacie schopnosti, bude patriť tretie tisícročie. Tie sa dajú získať, ale aj stratiť. Pracujte na sebe,“ odkázal z pódia režisér G. Ďurjak. Ako príklad uviedol svojho spolužiaka K. Peteraja. „Aj písanie do zásuvky má svoj význam a hodnotu. Nie pre pedagógov ani porotu, ale hlavne pre vás,“ vyjadril sa.

Primátor J. Ondrejka, rovnako ako riaditeľka cirkevného gymnázia M. Šimková, z pódia nostalgicky zaspomínali na rok 2001, keď sa súťaž len kreovala, teraz sa už stáva tradíciou. „Všetko, čo chceme, je v tomto kúsku zeme,“ odcitoval J. Ondrejka verš z textu znelky mesta. „Tohtoročnú tému súťaže Viera, nádej, láska nahradí zatiaľ neurčitá. Nech sú to poviedky, príbehy zo života na Záhorí. Aj v záhoráčtine,“ vyzval študentov k návratu k tradíciám. Tomu sa iste potešil minuloročný predseda poroty – spisovateľ J. Moravčík, sediaci v hľadisku.

Ďalšie
Oznamy
Voľby
29. 5. 2024
Hlasovanie do prenosnej volebnej schránky -Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Volič, ktorý sa v deň konania volieb nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä…

Zobraziť celý článok
Šport
Spoločnosť
Školstvo
28. 5. 2024
Športové hry malackej mládeže 2024 - propozície

Vpiatok 31. mája sa vmalackých školách uskutoční tradičné podujatie Športové hry malackej mládeže.…

Zobraziť celý článok