14. 6. 2007
Nádejní literáti ocenení

13. 6. vyvrcholil v SD MCK slávnostným vyhodnotením 6. ročník literárnej súťaže malackých gymnazistov Malacké brko 2007. Trojčlenná porota v zložení N. Oravcová (predsedníčka) a členovia G. Ďurjak, E. Kováčová vyberala spomedzi 41 prihlásených ašpirantov na víťazov v štyroch kategóriách. Z víťazstva sa napokon tešili V. Hanousková, M. Žáček , R. Irša a A. Teker.

V tomto ročníku boli úspešnejší študenti z Gymnázia sv. F. Assiského, ktorí do súťaže poslali viac prác. Porota udelila aj štyri čestné uznania. „Tým, ktorí majú dobré vyjadrovacie schopnosti, bude patriť tretie tisícročie. Tie sa dajú získať, ale aj stratiť. Pracujte na sebe,“ odkázal z pódia režisér G. Ďurjak. Ako príklad uviedol svojho spolužiaka K. Peteraja. „Aj písanie do zásuvky má svoj význam a hodnotu. Nie pre pedagógov ani porotu, ale hlavne pre vás,“ vyjadril sa.

Primátor J. Ondrejka, rovnako ako riaditeľka cirkevného gymnázia M. Šimková, z pódia nostalgicky zaspomínali na rok 2001, keď sa súťaž len kreovala, teraz sa už stáva tradíciou. „Všetko, čo chceme, je v tomto kúsku zeme,“ odcitoval J. Ondrejka verš z textu znelky mesta. „Tohtoročnú tému súťaže Viera, nádej, láska nahradí zatiaľ neurčitá. Nech sú to poviedky, príbehy zo života na Záhorí. Aj v záhoráčtine,“ vyzval študentov k návratu k tradíciám. Tomu sa iste potešil minuloročný predseda poroty – spisovateľ J. Moravčík, sediaci v hľadisku.

Ďalšie
Školstvo
Práca
Oznamy
29. 9. 2023
Voľné pracovné miesto v materskej škole: učiteľka

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01  Malacky  informuje o voľnom pracovnom mieste. Názov…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
29. 9. 2023
Uzavretie Športového leta 2023 v bowlingu

Seniori z Denného centra v Malackách ukončili 5. ročník akcie Športové leto 2023 v bowlingu…

Zobraziť celý článok