Koniec školského roka pre žiakov základných a stredných škôl znamená možnosť oddýchnuť si od učenia a zažiť niečo nové alebo výnimočné. Pre niektoré druháčky z Pedagogickej a kultúrnej akadémie v Modre bola návšteva Malaciek premiérou, iné poznali mesto dôvernejšie.
Program budúcich učiteliek sa začal prehliadkou kaštieľa. Tam historicky prvých školských výletníkov z iného kúta Slovenska privítal primátor mesta Jozef Ondrejka. Každej účastníčke odovzdal malú pozornosť v podobe propagačných materiálov mesta. Po prehliadke so sprievodcom z malackého TIK-u Kamilom Ftáčnikom sa návštevníci vybrali do kina na vystúpenie tanečnej skupiny Saltatrix.
Aj krypty pod františkánskym kostolom zanechali neopísateľné dojmy. Pôvodný plán – schladenie sa na letnom kúpalisku pre nepriaznivé počasie vynechali. Dúfajme, že táto prvá návšteva otvorí dvere ďalším výletníkom a Malacky sa stanú turisticky zaujímavým miestom. Veď máme čo ponúknuť, len sa o tom musí dozvedieť aj okolie.
Text, foto: -raj/-
Pozor na podvodníkov na Rakárenskej
Upozorňujeme obyvateľov Rakárenskej, že na ich ulici sa pohybujú podvodníci. Majú na sebe reflexné…
Zber vianočných stromčekov – rodinné domy
I. a II. obvod piatok 16. januárstreda 28. január III. obvod pondelok 19. januárstreda 28…