21. 4. 2011
Na Prvomájových Malackách prvýkrát aj skejteri

Na Prvomájových Malackách 2011 v Zámockom parku v Malackách dostanú priestor aj skejteri. Popri bohatom a rôznorodom programe, medzi ktorým nebude chýbať hudba rôznych štýlov, divadlo, remeselné tradície, ochutnávky dobrôt a atrakcie pre deti, sa už tradične nezabúda ani na šport. Uskutočnia sa exhibičné zápasy futbalistov, volejbalistov, od 13.00 do 15.00 h dokonca nevšedné a atraktívne Majstrovstvá Slovenska silných mužov.

Po prvýkrát sa na najnavštevovanejšom podujatí mesta Malacky objavia aj skejteri. Po celý deň ich priaznivci skejtbordingu či jazdy na bmx nájdu na hádzanárskom ihrisku kúsok od Malackého kaštieľa. Skejterskú exhibíciu má takpovediac pod palcom v Malackách dobre známy Lukáš Zápražný, na ktorého sa tešia najmä mladší fanúšikovia a fanúšičky tejto obľúbenej streetovej disciplíny. Podujatie sa uskutoční v spolupráci s Asociáciou skateboardingu Slovenskej republiky.

„Každý kto príde, dostane príležitosť zajazdiť si, vyskúšať si triky a jazdu cez prekážky,“ povedal nám Lukáš Zápražný, brat majstra skejterského umenia Mareka Zápražného, ktorý už nejaký čas žije za veľkou mlákou a patrí k najlepším skejterom nielen na Slovensku, v Česku, ale už aj v medzinárodnom meradle. „Do Zámockého parku 1. mája neprídu len domáci skejteri, ale aj Bratislavčania. Pozývame aj ľudí, ktorých mená sú v tejto oblasti známe. Zatiaľ nemenujem, uvidíme, čo sa podarí,“ necháva nás v napätí Lukáš Zápražný. Podľa neho sa môžu tešiť najmä deti a mládež. Príležitosť dostane každý a bude sa aj na čo pozerať. Okrem skejterov si môžu prekážky na hádzanárskom ihrisku vyskúšať aj „béemikskári“, ktorých tiež nie je málo.

Text: Tatiana Búbelová; Foto: internet   

Kompletný program Prvomájových Malaciek 2011

Stretnutie obrov na Prvomájových Malackách

Žiadaní Kumpanovi muzikanti na Prvomájových Malackách

Romantika na Prvomájových Malackách

 

 

Ďalšie
Šport
29. 5. 2023
Atléti sa presadzujú aj vonku

Atletická halová sezóna je za nami. Pretekári z AC Malacky úspešne odštartovali preteky na…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Kultúra
Školstvo
29. 5. 2023
Navštívte výstavu ZUŠ v kaštieli

Počas Prvomájových Malaciek otvoril Pálffyovský kaštieľ letnú návštevnícku sezónu. …

Zobraziť celý článok