21. 4. 2011
Na Prvomájových Malackách prvýkrát aj skejteri

Na Prvomájových Malackách 2011 v Zámockom parku v Malackách dostanú priestor aj skejteri. Popri bohatom a rôznorodom programe, medzi ktorým nebude chýbať hudba rôznych štýlov, divadlo, remeselné tradície, ochutnávky dobrôt a atrakcie pre deti, sa už tradične nezabúda ani na šport. Uskutočnia sa exhibičné zápasy futbalistov, volejbalistov, od 13.00 do 15.00 h dokonca nevšedné a atraktívne Majstrovstvá Slovenska silných mužov.

Po prvýkrát sa na najnavštevovanejšom podujatí mesta Malacky objavia aj skejteri. Po celý deň ich priaznivci skejtbordingu či jazdy na bmx nájdu na hádzanárskom ihrisku kúsok od Malackého kaštieľa. Skejterskú exhibíciu má takpovediac pod palcom v Malackách dobre známy Lukáš Zápražný, na ktorého sa tešia najmä mladší fanúšikovia a fanúšičky tejto obľúbenej streetovej disciplíny. Podujatie sa uskutoční v spolupráci s Asociáciou skateboardingu Slovenskej republiky.

„Každý kto príde, dostane príležitosť zajazdiť si, vyskúšať si triky a jazdu cez prekážky,“ povedal nám Lukáš Zápražný, brat majstra skejterského umenia Mareka Zápražného, ktorý už nejaký čas žije za veľkou mlákou a patrí k najlepším skejterom nielen na Slovensku, v Česku, ale už aj v medzinárodnom meradle. „Do Zámockého parku 1. mája neprídu len domáci skejteri, ale aj Bratislavčania. Pozývame aj ľudí, ktorých mená sú v tejto oblasti známe. Zatiaľ nemenujem, uvidíme, čo sa podarí,“ necháva nás v napätí Lukáš Zápražný. Podľa neho sa môžu tešiť najmä deti a mládež. Príležitosť dostane každý a bude sa aj na čo pozerať. Okrem skejterov si môžu prekážky na hádzanárskom ihrisku vyskúšať aj „béemikskári“, ktorých tiež nie je málo.

Text: Tatiana Búbelová; Foto: internet   

Kompletný program Prvomájových Malaciek 2011

Stretnutie obrov na Prvomájových Malackách

Žiadaní Kumpanovi muzikanti na Prvomájových Malackách

Romantika na Prvomájových Malackách

 

 

Ďalšie
Šport
Voľný čas
20. 2. 2024
Po úspešnom nultom ročníku prišiel úspešný prvý

Minuloročná premiéra amatérskeho volejbalového turnaja zmiešaných tímov bola úspešná, a tak po…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Sociálna oblasť
Oznamy
20. 2. 2024
Štatistický úrad vykonáva v Malackách zisťovanie o príjmoch a životných…

Slovenská republika sa prostredníctvom Štatistického úradu SR zapojila do realizácie Zisťovania o…

Zobraziť celý článok