8. 8. 2014
Na majstrovstvá Európy v atletike ide aj Malačianka Štuková
Slovensko bude mať na majstrovstvách Európy zastúpenie aj v štafete žien na 4×400 metrov. Pre malackých priaznivcov je táto správa dôležitá najmä v tom, že jej súčasťou bude aj malacká rodáčka Alexandra Štuková. Slovenské kvarteto v zložení Putalová, Štuková, Holleyová a Šalgovičová síce nesplnilo kvalifikačný limit, ale využije uvoľnené miesto v štartovej listine po odstúpení niekoľkých národných štafiet.

Odchovankyňa AC Malacky dosiahla vo svojej športovej minulosti viacero úspechov na mládežníckom poli. Už ako žiačka sa predstavila v Pekingu na juniorských majstrovstvách sveta v roku 2006. Skutočné úspechy však zažívala ako dorastenka. V tomto období utvorila slovenský dorastenecký rekord na 400 m, vyhrala Európsky olympijský festival mládeže v Belehrade a finišovala tretia vo finále 400 m na majstrovstvách sveta do 17 rokov v roku 2007 v Ostrave.

Štartovala aj na juniorských majstrovstvách Európy v Novom Sade (2009) a sveta v Bydgoszczi (2008), majstrovstvách Európy do 23 rokov v Ostrave (2010) a viackrát reprezentovala krajinu na tímových majstrovstvách Európy. Jej účasť v štafete na elitnom kontinentálnom šampionáte je z hľadiska dôležitosti zatiaľ najzásadnejšia, hoci neštartuje v individuálnej disciplíne. Zároveň je to prvá atlétka AC Malacky, ktorá sa predstaví na takomto vrcholnom podujatí.

Dosiaľ sa malacká atletika pýšila jediným úspechom v kategórii dospelých – účasťou bývalého šprintéra AC Radovana Hýrešša na Zimných olympijských hrách 2002 v Salt Lake City, kde bol v pozícii náhradníka v súťaži bobistov. Z pohľadu Záhoria bude šampionát v Zürichu historický, keďže na ňom štartujú hneď dvaja Záhoráci, okrem Štukovej aj odchovanec atletiky v Holíči Matúš Bubeník, ktorý nastúpi v skoku do výšky. Majstrovstvá Európy v atletike sa začínajú v utorok 12. augusta.

-TKAC-
Ďalšie
Cestovný ruch
22. 5. 2024
TIK je na novom mieste

Turisticko – informačná kancelária mesta už sídli na novej adrese: v pavilóne na Námestí u…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 5. 2024
Futbalisti zobrali bod lídrovi

A-tím Žolíka získal zvýjazdu do Zvolena sympatický bod, keď proti priebežnému lídrovi tabuľky…

Zobraziť celý článok