10. 4. 2018
Na finálový turnaj z prvého miesta
Minulý týždeň sa odohral v pezinskej basketbalovej hale predposledný, štvrtý turnaj VISTA realCupu 2017/2018 – Školskej basketbalovej ligy. Do konca základnej skupiny ôsmich družstiev zostáva odohrať už iba pár zápasov. Žiaci a žiačky ZŠ Štúrova zatiaľ stále predvádzajú veľmi dobré výkony a dokazujú, že prihlásiť sa do tejto súťaže bol dobrý nápad. Najväčšiu zásluhu na tom má pán Justín Sedlák – bývalý československý basketbalista, účastník olympijských hier 1976 a bronzový medailista z majstrovstiev Európy 1981. Pred pár rokmi začal organizovať súťaž pre žiakov základných škôl a postupne sa mu darí zapojiť čoraz viac škôl. Na konci minulého školského roka prišiel do Malaciek a my zo Štúrky sme sa radi pridali. Urobili sme dobre. Basketbalové zápasy sú pre chlapcov aj dievčatá veľmi obľúbené.
Už šesť zápasov sme neokúsili trpkosť prehry. Treba uznať, že ostatní hráči a hráčky nespia a neustále sa zlepšujú. Ich kvalita z turnaja na turnaj rastie. Napriek tomu sme odohrali základnú skupinu veľmi dobre a udržali sme si prvú pozíciu. Zaslúžili sa o to Marco Hladík, Ivana Velická, Kristína Ambrová, Karolína Slobodová, Štefan Béreš, Peter Čermák, Oliver Kršek, Nikola Tomanová (9. A), Marek Polák, Adam Novosádek, Václav Ferenčík (8. A) a Jakub Ševera (8. B).
Finálový turnaj nás čaká v piatok 13. apríla. Už sa naň tešíme a pokúsime sa do Malaciek priviezť majstrovský pohár. Držte nám palce!

Text a foto: P. Ondruš
Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok