11. 2. 2014
MsP seniorom o cestnom zákone
Novela cestného zákona účinná od januára tohto roka prináša viacero zmien. Hoci nad jeho uplatňovaním v praxi bdie najmä Policajný zbor SR, ani Mestská polícia v Malackách ho pri svojej činnosti neobchádza a pripravila k tejto téme prednášku pre seniorov. „Zaujímalo ich viacero oblastí, medzi nimi najmä povinnosť chodcov pri chôdzi na vozovke za zníženej viditeľnosti nosiť reflexné prvky, a to už aj v obci,“ povedal preventista MsP V. Kunák.

V besede odzneli aj ďalšie zaujímavé témy. Debatovalo sa napríklad o tom, aké lekárske vyšetrenia musia absolvovať vodiči po dosiahnutí veku 65 rokov a ako často. Zmena nastala v tom, že takíto vodiči už nemusia navštíviť lekára každé dva roky, ale stačí raz za päť rokov. Podľa V. Kunáka treba stále pripomínať aj objektívnu zodpovednosť majiteľa vozidla za priestupok či spôsobenú škodu v sporných prípadoch.

Opatrením na zvýšenie bezpečnosti cyklistov sú aj ustanovenia  o ich jednoznačnej prednosti pred vozidlami pri odbočovaní. Prednáška, ktorá upozornila na viacero zmien nielen pre vodičov, sa uskutočnila v Mestskom centre sociálnych služieb v Malackách 10. februára a zúčastnili sa na nej členovia Občianskeho združenia Zlatý vek.

Text, foto: T. Búbelová
Ďalšie
Životné prostredie
Služby
Oznamy
28. 11. 2023
Západoslovenská distribučná vyzýva vlastníkov na orez drevín

Spoločnosť Západoslovenská distribučná a.s. (ZSDis) vyzýva vlastníkov, nájomcov a správcov…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
28. 11. 2023
Mesto Malacky hľadá zamestnanca na pozíciu: referent personálnej a mzdovej…

Mesto Malacky hľadá zamestnankyňu/zamestnanca na pozíciu Samostatný odborný referent personálnej a…

Zobraziť celý článok