13. 7. 2011
MsP chráni životy a majetok

Od začiatku prázdninovej sezóny Mestská polícia v Malackách zachránila život mužovi, ktorý spal v byte, kde vznikol požiar. Okrem toho zabraňovala ešte väčším materiálnym škodám, než stihli vzniknúť v príbytku pod opusteným bytom dovolenkujúcej rodiny po prasknutí tlakovej hadice od hlavného prívodu vody do bytu. Pri oboch zásahoch bol okrem iných aj mestský policajt Ján Ďuriš, ktorý udalosti podrobne popísal.

V pondelok 4. 7. o 18.47 sme prijali hlásenie o dyme, ktorý vychádza z okien bytu na Bernolákovej ulici. Po príchode na zvonenie a búchanie nikto nereagoval. V snahe predísť škodám sme cez balkón od susedov posudzovali možnosť vstupu do bytu, z ktorého z druhej strany vychádzal hustý sivý dym. Až na ozaj silné búchanie sa podarilo majiteľa zobudiť a otvoril,“ vykresľuje udalosť príslušník MsP J. Ďuriš.

Podľa neho muž okolo päťdesiatky vykazoval známky požitia alkoholu, ale inak bol v poriadku a lekárske vyšetrenie odmietol. Medzičasom ďalší susedia privolali hasičov, ktorí vyfúkali dym z úplne zadymenej kuchyne a v maskách skontrolovali, či v byte nehrozí ďalšie vznietenie. „Celý zásah trval 15 až 20 minút. Všetko sa dobre skončilo, ale nemuselo to tak dopadnúť. Nás teší, že zobudením majiteľa sa nám možno podarilo zachrániť mu život,“ povedal J. Ďuriš.

Inokedy nadránom hliadka MsP vyrazila zachraňovať zatápajúci sa byt na 6. poschodí na Skuteckého ulici. „Byt nad zatopeným bol prázdny a dalo sa predpokladať, že príčina havárie pochádza odtiaľ,“ povedal účastník zásahu. „Voda na 6. poschodí súvisle stekala zo stropu chodby, kuchyne aj kúpeľne. Hrozilo nebezpečenstvo vzniku požiaru zo skratu elektriny, lebo voda tiekla do rozvodov, ale aj úraz elektrickým prúdom,“ povedal J. Ďuriš a dodal, že voda prestala tiecť, až keď zastavili hlavný uzáver vody.

Poučením zostáva dobrá rada pre občanov: Pred odchodom na dovolenku vypnite prívod vody a plynu v byte, predídete tak nemilým prekvapeniam a ušetríte starosti aj ďalším ľuďom, ktorých by sa prípadná havária dotkla, alebo by ju museli riešiť za vás.

T. Búbelová            

Ďalšie
Šport
30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

            Hádzanári Stupavy a …

Zobraziť celý článok
Šport
27. 1. 2023
Cez víkend pokračuje halová liga mladších žiakov vo futbale

V nedeľu 29. januára vás pozývame do ŠH Malina na futbalové zápasy 3. kola halovej ligy…

Zobraziť celý článok