17. 9. 2013
Motocyklové preteky už tento víkend

Srdečne vás pozývame na XVIII. ročník historických cestných motocyklových pretekov s názvom Memoriál  Arnolda Gašpara,  ktoré sa po dlhých 29 rokoch v nedeľu 22. septembra opäť konajú v Malackách! Možno si niektorí z vás spomínajú, že tento šport mal v Malackách svoju tradíciu a dobré meno v celom Československu. Kronika Auto-moto klubu (AMK) Malacky uvádza, že prvé cestné preteky sériových motocyklov sa v Malackách konali  30. mája 1971, teda pred 42 rokmi! Každoročne, až do roku 1984, sa úspešne opakovali. Riaditeľom  všetkých  sedemnástich ročníkov bol Arnold Gašpar.

Nejeden z bývalých účastníkov pretekov, ale aj ich priaznivcov s nostalgiou spomínal na zašlú slávu malackých motocyklových pretekov. A tak vznikla myšlienka obnoviť túto tradíciu a vrátiť tento šport opäť na malackú pôdu.

Vy,  obyvatelia  Malaciek, žijúci v tesnej blízkosti trate, máte jedinečnú výhodu sledovať dianie na trati priamo z pohodlia vašich bytov a domov. Zároveň sa vás najviac týkajú obmedzenia vyplývajúce z organizovania podujatia. Obmedzenia sa týkajú zákazu parkovania na vyznačených miestach v mape trate a neprejazdnosti ulice Partizánska. Preto vás prosíme o zhovievavosť, pretože od soboty 21. 9. od 17. h do nedele 22. 9. do 17. h nebudete môcť na vašom parkovacom mieste zaparkovať.  

Vopred sa ospravedlňujeme  za spôsobené nepríjemnosti a ďakujeme, že takto podporíte oživenie tradície, ktorá začala v Malackách už v roku 1971 a jednoznačne do Malaciek patrí.

Racing Club Záhorák

Viac o pretekoch si môžete prečítať TU


Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok