10. 4. 2014
Mladý spevák zo Záhoria vydal svoj prvý singel

Nie je cesty späť  je názov skladby, ktorú pre svoju priateľku zložil mladý talentovaný David Vepy zo Šaštína-Stráží.

David jej len 22-ročný mladík, ktorý síce pracuje v administratíve, no jeho veľkou záľubou je práve hudba. „Hudbe sa venujem od 8 rokov, kedy som si začal prvýkrát pospevovať. Začínal som ako malý chlapec v zbore, neskôr som vystupoval na podujatiach Centra voľného času v Šaštíne. Keď som mal 14 rokov, začal som spievať v kapele v Základnej umeleckej škole tiež v Šaštíne,“ prezrádza David. Okrem spevu hrá na gitaru, klavír, píše texty a hudbu a venuje sa aj tvorbe hudobných podkladov.

V tomto období sa mladým spevákom ponúka hneď niekoľko možností prihlásiť sa do talentových súťaží. Touto cestou sa spočiatku vydal aj David. „Tento rok som poslal prihlášku do dvoch speváckych súťaží. V prvej som postúpil pred druhú porotu, avšak do 150-ky ma už nevybrali. Tesne pred kastingom na druhú súťaž som sa rozhodol tam nejsť. Nejako som dostal pocit, že nechcem a nemám ísť cestou talentových súťaží, ale vyskúšať to sám, na vlastnú päsť,“ priznáva David. V tom čase mal už totiž zloženú skladbu a stačilo ju len profesionálne nahrať a nakrútiť klip.

David sa rozhodol obetovať všetky svoje úspory a do nahrávania piesne a klipu sa pustil s profesionálmi. „Klip nakrúcal Ján DoubleJ Jančok. A ja som strašne rád, že spolu pracujeme, lebo je to výborný človek a skvelý profesionál. Jeho klipy obdivujem už dlho,“ hovorí mladík. Skladba už stihla vzbudiť slušný ohlas. „Veľmi ma zaskočilo, že si skladba svojich fanúšikov našla nielen medzi ženami, ale aj medzi mužmi. Keď som si klikol na analýzu videní na youtube, tak muži tvorili až 47 percent z nich,“ neskrýval nadšenie.

Skladba vznikla v júni minulého roka a spevák ju zložil pre priateľku. „Sklamal som sa v láske a dosť dlho mi trvalo prekonať to. Nasledovalo divoké obdobie, ženy sa striedali, jedna ako druhá, ničím výnimočné. A ja som sa nevedel do žiadnej zaľúbiť. Až kým som stretol svoju súčasnú priateľku. Od prvej chvíle, čo sme sa videli, som vedel, že je v niečom iná, výnimočná. Zaľúbili sme sa neskutočným spôsobom, úplne mi to zmenilo pohľad na svet, až som bol sám prekvapený, čo sa so mnou stalo,“ opisuje svoje pocity David

Prvý singel mladého speváka zo Záhoria je teda na svete. Uvidíme, ako sa pesničke bude dariť v rádiách. David Vepy sa však hudbe plánuje venovať aj naďalej. Na leto dokonca plánuje koncerty s kapelou.

 

Zhovárala sa: N. Slobodová, foto: R. Reissmuller

Ďalšie
Šport
25. 6. 2024
Judisti už dosúťažili

Dvoma súťažami vLeviciach sa skončilo zápolenie vjude mladších vekových kategórií v tomto školskom…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Rozvoj
Cykloturistika
25. 6. 2024
Cyklotrasy – otázky verejnosti (2)

Kto má prednosť? Dve križovatky, rovnaká odpoveď V nadväznosti na naše predchádzajúce články o…

Zobraziť celý článok