10. 3. 2017
Mladé športové talenty v Malackách

Malacky oddnes až do nedele hostia medzinárodný trojdňový turnaj kadetov a minikadetov v stolnom tenise Slovak Open Malacky 2017. V priebehu piatka, soboty a nedele bude súperiť takmer dvesto detí. „Je to prvýkrát čo som v takejto pozícii, aj keď pár skúseností už máme, keďže sme už niekoľko menších slovenských turnajov zorganizovali. Je to pre nás veľká výzva. Prekvapilo nás množstvo prihlásených detí a urobili sme všetko pre to, aby mohli všetci hrať,“ povedal riaditeľ turnaja Jaromír Truksa, bronzový medailista z ME dospelých, niekoľkonásobný účastník ME a MS a bývalý slovenský reprezentant.
Okrem slovenských stolnotenisových nádejí, vrátane Malačanov, sa predstavia aj hráči z ďalších 11 krajín, medzi nimi Írska či Mexika. Primátor Juraj Říha turnaj vníma ako veľkú česť pre mesto: „Z týchto detí cítiť, že majú zápal pre šport, že v srdci majú vášeň pre stolný tenis. To je to najkrajšie, čo si môžem ako primátor mesta želať: aby dobrá reprezentácia mesta nezostala iba na Slovensku, ale išla s nimi aj do ich domovských krajín.“
Prvé zápasy v športovej hale Malina sa začali už o pol deviatej ráno. Už počas úvodných momentov turnaja si úroveň aj atmosféru chválili hráči i tréneri. Príďte sa pozrieť a podporiť talentované deti. Vstup je voľný.

Viac informácií: www.malacky-open2017.webnode.sk

Text: M. Binčík, foto: S. Osuský

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
Celomestské podujatia
Kultúra
6. 12. 2023
Horí prvá sviečka na adventnom venci

Kostolom Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Malackách sa vnedeľu 3. decembra niesli tóny…

Zobraziť celý článok
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok