8. 9. 2021
Mladé hádzanárky v príprave na novú sezónu
Po dvoch komplikovaných sezónach zavinených covidom hráčky všetkých dievčenských družstiev TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník veria, že tá tohtoročná bude už konečne normálnejšia, a pripravujú sa na jej začiatok.
  V minulej sezóne 2020/2021 kvôli pandémii nedohrali svoje súťaže mladšie žiačky ani staršie dorastenky. Začiatkom júla sa žiačky zúčastnili na otvorených majstrovstvách Slovenska v Žiline. Mimoriadny úspech tam dosiahli naše mini žiačky, ktoré svoju kategóriu vyhrali, a získali tak neoficiálny titul majsteriek Slovenska.
Úspešné boli aj naše odchovankyne v profesionálnych ligách, ktoré sa podarilo dohrať aj napriek pandémii. V najvyššej slovenskej lige žien získala Melani Jagodičová striebro v drese Dunajskej Stredy, Viky Voržáčková bronz v drese Dusla Šala a tretia bola Diana Michálková v rakúskej najvyššej lige v drese UHC Stockerau.
Okrem toho sa dve Malačianky počas leta predstavili v drese Slovenska na majstrovstvách Európy junioriek i kadetiek. Obe patrili k oporám reprezentácie a boli vyhlásené za najlepšie hráčky zápasu. Laure Walterovej sa to podarilo na ME kadetiek v Čiernej Hore v zápase proti Nórsku a Viky Voržáčkovej na ME junioriek v Slovinsku dokonca v dvoch zápasoch, proti Slovinsku a Česku. Obidve dievčatá boli tiež zaradené do programu Respect Your Talent, ktorý podporuje rozvoj kariéry talentovaných hráčov – na hádzanárskom ihrisku i mimo neho.
V tejto sezóne budú mladšie aj staršie dorastenky hrať najvyššiu celoslovenskú ligu, mladšie a staršie žiačky budú bojovať v krajskej súťaži. Prípravu odštartovali už začiatkom augusta. V rámci prípravy sa zúčastnili na trojdňovom dievčenskom turnaji Stupava Cup 2021. Výsledkovo sa najviac darilo starším dorastenkám, ktoré v silnej konkurencii skončili druhé.
Prvé majstrovské zápasy odohrajú dorastenky už 11. septembra doma s Dunajskou Stredou, žiačkam sa súťaž začne v polovici septembra. Dievčatá sa už nevedia dočkať zápasovej atmosféry. Zostáva iba veriť, že súťaže nebudú prerušené, že si naše hráčky schuti zahrajú a budú môcť výkonnostne napredovať.

Text: D. Šuster, foto: TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník

Ďalšie
Mestská polícia
Práca
Oznamy
3. 2. 2023
Mestská polícia Malacky prijme príslušníka

Mesto Malacky vyhlasuje prijímacie konanie na obsadenie miesta – príslušník Mestskej polície…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok