7. 7. 2021
Minister obrany sa teší na ďalšiu spoluprácu s Malackami
Minister obrany Jaroslav Naď prijal primátora Malaciek Juraja Říhu. Dôvodov na stretnutie bolo hneď viacero, jednou z diskutovaných tém bola budúcnosť neďalekého letiska. „S ministrom sme mali veľmi príjemný a konštruktívny rozhovor. Diskutovali sme o viacerých témach. Okrem iného sa uchádzame o podporu rozvoja cyklotrás medzi Malackami a okolitými obcami. Na konkrétne výsledky si ešte musíme počkať, ale už teraz sa ne teším,“ povedal primátor. 
Ako minister skonštatoval,  Malacky sú s rezortom obrany odjakživa späté.  „S pánom primátorom sme hovorili aj o prebiehajúcich aktivitách a víziách v štátnom podniku Vojenské lesy a majetky SR. Idem sa tam pozrieť s ministrom životného prostredia Jánom Budajom a predstavím mu unikátny systém evidencie dreva, ktorý nájdete iba vo vojenských lesoch,“ priblížil J. Naď.  
Udalosťou najbližších týždňov bude príprava na najväčšiu leteckú šou SIAF – Medzinárodné letecké dni 2021, ktorá sa uskutoční na letisku v Kuchyni cez víkend 4. – 5. septembra. 
Jaroslav Naď dostal ako dar od mesta Malacky Záhorácky slovník. „Teším sa na ďalšiu spoluprácu s Malackami a veľká vďaka za parádny darček,“ vyjadril sa minister. 

Text: -red-, foto: Ministerstvo obrany SR 

Ďalšie
Šport
28. 2. 2024
Žiačky hádzanárky obstáli v medzinárodnej konkurencii

Staršie imladšie žiačky spojeného družstva Strojár Malacky/ŠKH Rohožník sa zúčastnili na…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
28. 2. 2024
Strom roka dostal ošetrenie

Počas februára sme hlasovali vankete Európsky strom roka 2024 za náš dub zo Zámockého parku.…

Zobraziť celý článok