4. 12. 2013
Mikuláš v Zámockom parku už zajtra!

Všetky deti sa už môžu tešiť na stretnutie s Mikulášom. Do Malaciek zavíta vo štvrtok 5. decembra. Zdrží sa tu až do piatka, navštívi CVČ aj sídlisko Juh. Mikuláš nám dal nám vedieť, že sa teší na všetok malacký drobizg a prinesie im aj veľkú nošu sladkostí. Vo štvrtok 5. decembra ho budeme od 17.00 h čakať pred Malackým kaštieľom v Zámockom parku. Pokým sa zotmie a Mikuláš bude môcť rozžiariť vianočný stromček, náladu nám spríjemní speváčka Zuzana Haasová a The Susie Hass band.

Keď bude stromček zaliaty trblietavými svetielkami, Mikuláš zostúpi z balkóna Malackého kaštieľa medzi nás a deti sa ho budú môcť dotknúť, pozhovárať sa s ním, povedať mu básničku, alebo sa s ním aj odfotografovať. Dospeláci sa budú môcť zohriať teplým vareným vínkom, punčom a počas programu poochutnávať dobroty z okolitých stánkov. Tí menší neodolajú voňavým medovníčkom a pečienkam.

Osvedčeným lákadlom programu, ktoré vynikne až po zotmení, je UV šou Dua Aratron Aspis, ktoré nás svojou ohňovou šou šokovalo aj minulý rok. Zlatým klincom mikulášskeho večera však bude to, čo si nenechajú ujsť ani dospelí – obrovský  ohňostroj.  

Kto sa nebude vedieť dočkať, už od 15.00 h sa bude môcť preháňať na korčuliach čerstvo otvorenej ľadovej plochy, ktorá bude v tento deň pre všetkých prístupná zdarma. Inak sa pre verejnosť otvorí pravdepodobne najneskôr v sobotu 7. 12. 

banner

Mikuláš potom v Malackách absolvuje viacero návštev. V piatok 6. 12. od 16.00 h sa vydá v koči spolu so svojím sprievodom po uliciach mesta tzv. Mikulášskou cestou, ktorá povedie od CVČ cez ulice Pribinova, Kostku, Hviezdoslavova až na Kláštorné námestie, kde pristane o 16.30 h. Viac informácií o podujatí nájdete v PLAGÁTE 1 a v PLAGÁTE 2.

Potom sa presunie na sídlisko Juh. O 17.00 h tam spolu s anjelmi slávnostne rozsvieti vianočný stromček a bude rozdávať darčeky. Čakať ho môžete už od 16.30 h, bude sa totiž podávať chutná kapustnica aj čaj. Ak by ste chceli Mikulášovi pomôcť so zdobením stromčeka, ste vítaní. Viac informácií o podujatí nájdete v PLAGÁTE.

miki
 

 

Text: T. Búbelová; Foto: archív, 2012

Ďalšie
Oznamy
Voľby
29. 5. 2024
Hlasovanie do prenosnej volebnej schránky -Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Volič, ktorý sa v deň konania volieb nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä…

Zobraziť celý článok
Šport
Spoločnosť
Školstvo
28. 5. 2024
Športové hry malackej mládeže 2024 - propozície

Vpiatok 31. mája sa vmalackých školách uskutoční tradičné podujatie Športové hry malackej mládeže.…

Zobraziť celý článok