20. 3. 2020
Mestské centrum sociálnych služieb: ubytovaní seniori sú v poriadku, dostali rúška, postupne sa obnoví rozvoz obedov

Seniori, ubytovaní v Mestskom centre sociálnych služieb v Malackách (MsCSS), sú v poriadku. Túto informáciu nám poskytla priamo riaditeľka MsCSS Melánia Dujsíková. Zariadenie zatvorili pred dvoma týždňami, v piatok 6. marca po tom, ako manželovi jednej zo zamestnankýň potvrdili koronavírus. O niekoľko hodín neskôr sa infekcia potvrdila aj u zamestnankyne.

Centrum ihneď v piatok 6. marca obmedzilo svoju prevádzku a poskytovanie služieb, niektoré pracovníčky išli do karantény, zrušil sa rozvoz obedov do domácností. Priamo v zariadení zostalo 38 ubytovaných klientov, ktorí dostávajú všetku potrebnú starostlivosť.  Zdržiavajú sa v budove alebo na dvore centra. Návštevy sú stále zakázané. „Mestské centrum sociálnych služieb je zatvorené z dôvodu ochrany ubytovaných klientov, nie preto, že by sa tu nachádzal niekto s infekciou,“ zdôraznila M. Dujsíková, ktorá sa práve dnes aj s niektorými kolegyňami vrátila z karantény do práce.  Prednostka Mestského úradu v Malackách Ľubica Čikošová jej odovzdala rúška pre seniorov ubytovaných v centre a tiež pre odkázaných ľudí, ktorí bývajú mimo zariadenia.

Zatiaľ stále nefunguje sociálny taxík, denný stacionár ani požičiavanie pomôcok. S klientmi stacionára, čiže so seniormi, ktorí denne na určitý čas prichádzali do centra, je v kontakte sociálna pracovníčka. V prípade potreby im vie MsCSS pomôcť s nákupom či dezinfekciou.

Centrum chce postupne obnoviť rozvoz obedov mimo zariadenia.  Závisí to od personálnych možností MsCSS a zásobovania kuchyne potravinami. Riaditeľka ubezpečuje,  že urobia všetko pre to, aby mohli opäť poskytovať obedy klientom, ktorí žijú v domácnostiach. Nebude to rýchle ani jednoduché, preto prosíme o trpezlivosť.
      
Text a foto: -lp-

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok