26. 2. 2020
Mesto vyzýva na opatrnosť pri kúpe bytov

Na Mestský úrad v Malackách sa v uplynulých dňoch obrátili viacerí ľudia s otázkami k predávaným bytom v projekte M.HOUSE na ulici Mansueta Olšovského.

Upozorňujeme verejnosť, že tento bytový dom v súčasnosti nemá kolaudačné rozhodnutie a v blízkej dobe je kolaudácia veľmi otázna. Stavebný úrad totiž v rámci preverovacej činnosti našiel závažné zistenia, pre ktoré musí dokumentáciu podrobne skúmať.

Mesto preto vyzýva ľudí na opatrnosť pri kúpe bytov a odporúča im, aby si pred uzavretím kúpnej zmluvy preverili všetky aktuálne informácie. „Počas kolaudačného procesu sme objavili viacero rozsiahlych nedostatkov, pre ktoré nemôžeme v procese pokračovať. Akonáhle som tieto skutočnosti zistil, urobil som rýchle opatrenia a s jednou pracovníčkou stavebného úradu bol dokonca skončený pracovný pomer. Oveľa závažnejšie je podozrenie, že vo veci môže byť zapojený Okresný dopravný inšpektorát v Malackách, ktorý prostredníctvom jednej osoby v služobnom pomere vytvára nerovnaké podmienky pre stavebníkov,“ skonštatoval primátor mesta Juraj Říha.

Stavebný úrad v tomto období preskúmava aj ďalšie spisy. Okrem iných sa preveruje kolaudácia bytových domov Bažantnica, kde mesto takisto vyzýva na opatrnosť.

-red-/ ilustračné foto

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok