4. 2. 2010
Mesto predá podiel v kabelovej televízii

Vo štvrtok (4.2.2010) sa vo večerných hodinách skončilo zasadnutie mestského zastupiteľstva. Poslanci prerokovali celkom 13 materiálov, z toho tri informatívneho charakteru a dva materiály boli stiahnuté po začiatku rokovania primátorom mesta.
Jedným zo stiahnutých materiálov je návrh nového územného plánu mesta, ktorý nebol prerokováný z dôvodu nedodania stanoviska krajského stavebného úradu. Nový územný plán mesta bude predmetom ďalšieho zasadnutia zastupiteľstva.

Poslanci jednohlasne schválili nové všeobecne záväzne nariadenie o mesta o poskytovaní sociálnych služieb. Okrem iných sociálnych služieb sa týmto uznesením zriaďuje na území Malaciek útulok pre bezdomovcov. Útulok je situovaný  na prízemie Mestského centra sociálnych služieb na Mierovom námestí č.12. Jeho klientelu budú tvoriť ľudia, ktorí nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na upokojovanie základných životných potrieb a nemajú zabezpečené bývanie alebo nemôžu doterajšie bývanie využívať.

Najdlhšiu diskusiu medzi poslancami vyvolal návrh na odpredaj podielu mesta v spoločnosti Progres Malacky. Spoločnosť Progres je prevádzkovateľom a šíriteľom televízneho vysielania prostredníctvom kabelového rozvodu a mesto je vlastníkom 60 % podielu.  Momentálne má 3 018 koncových účastníkov, z čoho je približne tisíc rodinných domov.  Poslanci sa po rozsiahlej rozprave, v ktorej sa zaoberali nielen účtovnou hodnotu spoločnosti, ale aj jej postavením na trhu, rozhodli vyhlásiť verejnú obchodnú súťaž na odpredaj podielu. Minimálna účtovná hodnota podielu mesta je podľa znaleckého posudku viac ako 132 100 €.

Poslanci schválili aj odpredaj pozemku vo dvore na Partizánskej ulici pri novom obytnom dome a odpredaj pozemku pod obytným domom na ulici Olšovského ich obyvateľom.

Na záver zasadnutia oboznámil primátor mesta poslancov zastupiteľstva s konečnou výškou finančného výpadku na daniach. Pre Malacky sa tento výpadok vyšplhal na sumu viac ako 280 tisíc eur, ktoré budú mestu v roku 2010 chýbať. Tieto financie budú musieť poslanci nájsť formou úsporných opatrení a nepopulárnych škrtov v už schválenom rozpočte na marcovom zasadnutí.

/iša, Foto: S. Osuský, -sisa-

 

Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok