18. 3. 2020
Mesto odmieta nové prekladisko kameniva

Primátor Juraj Říha nesúhlasí, aby sa v Malackách postavilo nové prekladisko stavebného materiálu. Takýto zámer má spoločnosť ALAS Slovakia. Jej predstavitelia už požiadali príslušné štátne úrady o vydanie súhlasu. Areál, kam by sa vozil štrk a kamenivo z Rohožníka a ďalej prekladalo na železnicu, chcú postaviť v priemyselnom parku na Továrenskej ulici.

Vedenie Malaciek nesúhlasí so zámerom ani s jeho umiestnením. „Takýto zámer nemôžem podporiť, keďže by sme ťažko naloženými kamiónmi z Rohožníka zaťažili Ulicu Duklianskych hrdinov pred nemocnicou a diaľničný nadjazd. Pred vyše rokom som prezentoval názor, že ak nebude postavená nová diaľničná križovatka D2-Rohožník, projekt nového prekladiska nebude mať z našej strany podporu. Sme preto prekvapení, že ALAS si aj naďalej ide svojou líniou a neberie ohľad na Malačanov.“ skonštatoval primátor.  Zároveň opätovne poukazuje na dvojaký meter pri rozhodovaní Okresného dopravného inšpektorátu v Malackách, ktorý s projektom prekladiska súhlasil:  „Neexistuje nijaký relevantný podklad pre kapacitné posúdenie dopravy ani parkovania. Napriek tomu polícia dala súhlas. Je to veľmi zvláštne, a môžem sa iba domnievať, čo je za tým. Dopravný inšpektorát opäť rozdielne pristupuje k individuálnym stavebníkom. Opakovane sa pýtam zodpovedných, ako je možné, že zatiaľ čo jeden stavebník dostane od polície zelenú s podmienkami, iný má hneď zákaz. Tento rozdielny prístup nikoho nezaujíma?“

Juraj Říha vo svojich vyjadreniach ešte pritvrdil: „Všetkým vybavovačom odkazujem, nech si svoje štrky prekladajú v Rohožníku. Ak nás aj naďalej budú ignorovať, začnem verejne hovoriť, ako sa veci majú. Potom budú mnohí prekvapení – aj tí riaditelia z polície, ktorí teraz zatvárajú oči.”

Spoločnosť ALAS Slovakia sa venuje ťažbe, spracovaniu a výrobe kameniva. Prevádzkuje kameňolomy, štrkopieskovne a betonárne.

-lp-

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok