6. 9. 2007
Mesto je majiteľom kaštieľa

Pálfiovský kaštieľ, o vlastníctvo ktorého sa Mesto Malacky usilovalo 2,5 roka, je od dnešného dňa jeho majetkom. Primátor RNDr. Jozef Ondrejka a provinciálny minister Rádu menších bratov františkánov Juraj Andrej Mihály o 14.30 h podpísali kúpno-predajnú zmluvu.  Ukončilo sa tak zdĺhavé rokovanie o novom majiteľovi národnej kultúrnej pamiatky. Mesto získava kaštieľ za 50 miliónov Sk, kúpu realizuje prostredníctvom úveru. J. Ondrejka, primátor Malaciek: „Som rád, že sme sa dohodli. Mesto je garanciou budúceho využitia kaštieľa v prospech Malačanov a obyvateľov regiónu.“ J. A. Mihály, provinciálny minister:
„Vďaka odpredaju kaštieľa Malackám budeme môcť rekonštruovať niekoľko ďalších objektov na Slovensku. Želáme si, aby mesto našlo pre Pálfiovský kaštieľ spoločensky prospešné využitie.“

Ďalšie
Šport
25. 6. 2026
Športové hry malackej mládeže 2026

(55. ročník, máj 2026) Vrámci nášho tradičného podujatia si medzi sebou zmerali sily žiaci…

Zobraziť celý článok
Oznamy
Aktuality
24. 6. 2026
Zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru

Okresné riaditeľstvo Hasičského azáchranného zboru vMalackách vyhlasuje čas zvýšeného…

Zobraziť celý článok