18. 7. 2007
Medzi nebom a zemou

Medzi nebom a zemou – to je téma výtvarného kurzu pod skúseným vedením malackých výtvarníčok R. Habovej a E. Režnej v Spoločenskom dome MCK. Od pondelka do piatka deti a v jednom prípade aj mamička preniknú do tajov výtvarných techník a každý už má predstavu, čo za dielko by chcel vytvoriť.

„Využijeme rozličné techniky – od pastelu, suchého pasteli, akvarelu až po maľbu na hodváb či šitú čipku a asambláž,“ hovorí R. Habová. „Čo je asambláž?“ pýtame sa. „Je to koláž z väčších kúskov, často z celých vecí, ktoré je nám ľúto zahodiť – jedna stará náušnica, špendlík, gombík, ale aj napríklad aj črepiny z vzácnej či iba pre nás vzácnej vázy…“, vysvetľuje E. Režná.

Súčasný kurz patrí najmä deťom – najmladšie z nich (Filip Gašpar, Mária Švančarová a Janka Jurečková) majú iba 7 rokov. Dospeláci si rezervovali miesta na kurze v auguste, lebo im väčšmi vyhovuje popoludňajšie „vyučovanie“. Ich výtvory nájdeme na výstave prác účastníkov oboch kurzov, ktorej vernisáž je už teraz naplánovaná na 12. augusta.

Výtvarníčky v spomienkach na predchádzajúce ročníky vyzdvihli, že dospelí absolventi letných kurzov sa celkom netradične stávajú aj žiakmi výtvarného odboru ZUŠ a po práci si okrem rodiny nachádzajú čas na ušľachtilú záľubu. Sú medzi nimi učitelia, úradníci, výpravčíčka, ale i mestský policajt či študenti – napríklad aj strednej umeleckej školy.           

 

Ďalšie
Oznamy
1. 2. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac február 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Šport
30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

            Hádzanári Stupavy a …

Zobraziť celý článok