18. 7. 2007
Medzi nebom a zemou

Medzi nebom a zemou – to je téma výtvarného kurzu pod skúseným vedením malackých výtvarníčok R. Habovej a E. Režnej v Spoločenskom dome MCK. Od pondelka do piatka deti a v jednom prípade aj mamička preniknú do tajov výtvarných techník a každý už má predstavu, čo za dielko by chcel vytvoriť.

„Využijeme rozličné techniky – od pastelu, suchého pasteli, akvarelu až po maľbu na hodváb či šitú čipku a asambláž,“ hovorí R. Habová. „Čo je asambláž?“ pýtame sa. „Je to koláž z väčších kúskov, často z celých vecí, ktoré je nám ľúto zahodiť – jedna stará náušnica, špendlík, gombík, ale aj napríklad aj črepiny z vzácnej či iba pre nás vzácnej vázy…“, vysvetľuje E. Režná.

Súčasný kurz patrí najmä deťom – najmladšie z nich (Filip Gašpar, Mária Švančarová a Janka Jurečková) majú iba 7 rokov. Dospeláci si rezervovali miesta na kurze v auguste, lebo im väčšmi vyhovuje popoludňajšie „vyučovanie“. Ich výtvory nájdeme na výstave prác účastníkov oboch kurzov, ktorej vernisáž je už teraz naplánovaná na 12. augusta.

Výtvarníčky v spomienkach na predchádzajúce ročníky vyzdvihli, že dospelí absolventi letných kurzov sa celkom netradične stávajú aj žiakmi výtvarného odboru ZUŠ a po práci si okrem rodiny nachádzajú čas na ušľachtilú záľubu. Sú medzi nimi učitelia, úradníci, výpravčíčka, ale i mestský policajt či študenti – napríklad aj strednej umeleckej školy.           

 

Ďalšie
Šport
18. 4. 2024
Stolnotenisová mládež boduje

Stolnotenisová mládež sa za ostatné týždne zúčastnila dvoch turnajov. Spomedzi reprezentantiek a…

Zobraziť celý článok
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok