23. 9. 2021
Medailová žatva mladých atlétov
Naše atletické talenty z AC Malacky prežívajú veľmi úspešnú sezónu. Po lete sa rozbehlo veľa súťaží, z ktorých si prinášajú medaily aj osobné rekordy. V tomto vydaní Malackého hlasu sa zameriame na majstrovstvá Atletického zväzu Bratislavy v päťboji mladších žiakov a žiačok, na atletický dvojboj v Košiciach  a na finále Atletickej ligy mužov a žien v Šamoríne.
V Malackom hlase o dva týždne prinesieme informácie o Čokoládovej tretre v Košiciach a Ostrave, o majstrovstvách Slovenska v päťboji mladších žiakov a žiačok a o majstrovstvách Slovenska v atletike do 23 rokov a starších žiakov. Môžeme prezradiť, že máme zlatých  šampiónov Mareka Ondroviča, Terezu Beňovú a štafetu 4×300 m v zložení Karen Grígelová,  Hana Zálesňáková, Laura Vrabčeková a Tereza Beňová. O ich skvelých výkonoch napíšeme podrobnejšie nabudúce.

Majstrovstvá kraja v päťboji mladších žiačok a žiakov
Podujatie bolo generálkou na majstrovstvá republiky. Päťboj v tejto vekovej kategórii sa skladá z behu na 60 m prekážok, skoku do diaľky, behu na 60 metrov, hodu kriketkou a behu na 600 m. Skvelú formu potvrdili víťazi Hana ZálesňákováTeodor Volek. Striebro si vybojoval Alex Houndjo a bronzové medaily pridali Lea PaukováŠimon Nehyba. Znamená to, že AC Malacky obsadili kompletný stupeň víťazov. Darilo sa aj ostatným členom AC Malacky, ktorí si vylepšili osobné rekordy a otestovali si úroveň svojej všestrannosti.

JBL JUMP FEST – atletický dvojboj
V krásnom prostredí pri Dóme sv. Alžbety v Košiciach bojovali žiaci v atletickom dvojboji, ktorý pozostával z behu na 60 m a skoku do diaľky.  Klub AC Malacky získal 7 medailí. Cenné kovy vo svojich vekových kategóriách získali Hana Zálesňáková, Matias Michalovič (obaja zlato), Šimon Nehyba, Viktória Pauková, Richard Mráz, Júlia Januš (všetci striebro) a Simona Prvoničová (bronz). Nestratili sa ani ďalší, na 4. mieste skončili Dominka Hustá, Andrea MrázováJakub Pauko, na 5. mieste boli Amélia ZelenákováViliam Straský. Mladým atlétom osobne zablahoželali naši olympionici sestry Velďákové a Ján Volko.

Atletická liga mužov a žien
Do finále v Šamoríne sa prebojoval Malačan Marek Ondrovič. V drese Slávie UK Bratislava vybojoval 3. miesto v behu na 3000 m prekážok a v súťaži tímov, takisto za Sláviu, skončil na 6. priečke. Tieto umiestnenia boli predzvesťou skvelých Marekových výkonov na neskorších majstrovstvách Slovenska, kde získal zlato a bronz. Podrobnejšie informácie prinesieme o dva týždne.

Text: P. Filip, V. Handl, -lp-, foto: S. Slezáková, A. Ondrovičová, AC Malacky

Ďalšie
Šport
26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…