3. 6. 2014
Mažoretky ELLA Malacky úspešné v pražskej LUCERNE!
Mažoretky ELLA z Malaciek majú za sebou ťažký víkend plný zážitkov, radosti, smiechu, ale i stresu a únavy, no hlavne krásnych umiestnení. V sobotu 24. mája sa zúčastnili súťaže Zlatá palička v Galante. Tu sa päťkrát ocitli na striebornej priečke a trikrát na štvrtom mieste. Hneď po vyhlásení výsledkov sa dievčatá ponáhľali domov, aby si mohli aspoň na chvíľu odpočinúť, pretože v nedeľu v skorých ranných hodinách odchádzali na medzinárodný festival do Prahy, kam postúpili zo semifinálového kola v Sobotišti. Tam sa z 9 súťažných choreografií až 8 prebojovalo do Prahy.

V zaplnenej pražskej Lucerne, v ťažkej konkurencii a za obrovského potlesku nielen ich fanklubu ale aj porotcov, vybojovali malacké mažoretky trikrát zlato, štyrikrát striebro a dvakrát bronz. Zlaté umiestnenia vybojovala miniformácia mix kadet, miniformácia baton senior a sólo baton senior Kristína Horecká. Na strieborných priečkach sa ocitli obe veľké formácie Tajomstvo krídiel a Futbalistky, ktoré súťažili v Profi kategórii. Bronz získala kadetka Eliška Bačová za sólo baton a taktiež trio poms kadet v zložení: Julka Baťková, Saška Galovičová a Hanka Fedrová. Naše mažoretky sprevádzal najlepší fanklub rodičov ELLA, ktorí nielenže pomáhali s česaním, maľovaním a obliekaním dievčat, ale vytvorili aj úžasnú atmosféru počas celého víkendu. „Taký fanklub, ktorý povzbudzuje hlavne nás, ale fandil aj naším súperkám, nemá len tak hocikto. Zo srdca im ĎAKUJEME.“

Mažoretky ELLA veľmi mrzí vzťah medzi ostatnými súbormi z okolitých dedín. Pri reprezentovaní Slovenska na medzinárodnej súťaži by si mali takéto tímy fandiť, podporovať sa, a nie správať sa závistlivo a za každú cenu sa snažiť ten druhý tím potopiť. Prečo by nemohli byť vzťahy medzi všetkými súbormi také, aké majú napríklad malacké mažoretky a ich súperky z Galanty, Rimavskej Soboty, Bratislavy, Modry, Sobotišta, či dokonca z Vranova nad Topľou? V týchto súboroch majú naše mažoretky kamarátky, s ktorými sa navzájom na súťažiach podporujú a tešia sa navzájom z každej jednej výhry tej druhej. Nuž ľudská závisť v niektorých prípadoch nepozná hraníc.

„V mene všetkých mažoretiek ELLA by sme chceli poďakovať našej pani trénerke, Danuške Bukovskej, bez ktorej by sme neboli tam kde sme, ĎAKUJEME, že máš s nami toľko trpezlivosti a že to s nami nevzdávaš.“ V najbližších dňoch čakajú mažoretky každodenné tréningy, pretože Majstrovstvá Slovenska v mažoretkovom športe, ktoré sa budú konať 13. – 15. júna v Martine, sa už blížia.

Mažoretky ELLA majú zatiaľ za túto súťažnú sezónu na konte 7 zlatých, 14 strieborných a 8 bronzových umiestnení.

Foto/text: Kristína Horecká  
Ďalšie
Cestovný ruch
22. 5. 2024
TIK je na novom mieste

Turisticko – informačná kancelária mesta už sídli na novej adrese: v pavilóne na Námestí u…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 5. 2024
Futbalisti zobrali bod lídrovi

A-tím Žolíka získal zvýjazdu do Zvolena sympatický bod, keď proti priebežnému lídrovi tabuľky…

Zobraziť celý článok