21. 5. 2013
Maturity v plnom prúde

V pondelok 20. mája sa začali ústne maturity na všetkých stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Potrvajú do 7. júna.

Po marcovej externej časti maturitnej skúšky a písomnej forme internej časti maturity zo slovenského jazyka prišli na rad ústne maturity. Z celkového počtu maturantov absolvuje ústnu skúšku 1337 žiakov na gymnáziách a 2812 na stredných odborných školách vrátane nadstavbového a externého štúdia. Študenti, ktorí sa na skúške nezúčastnia, ju budú robiť v náhradnom termíne.

V Malackách tento rok skúšku dospelosti skladá dovedna 170 maturantov. 113 študentov v štátnom gymnáziu a 57 v cirkevnom. Na oboch malackých gymnáziách boli k ústnej forme skúšky pripustení všetci študenti.
Z anglického jazyka maturuje na štátnom gymnáziu 94 žiakov a na cirkevnom 41, skúšku z nemeckého jazyka sa rozhodlo zdolať 27 študentov Gymnázia na ulici 1. mája, no zahanbiť sa nenechali ani 20-ti študenti z Gymnázia sv. F. Assiského (organizačná zložka Spojenej školy sv. F. Assiského). Maturuje sa však aj z ďalších predmetov. Slovenský jazyk si, samozrejme, odkrútili povinne všetci. Veľký počet maturantov sa rozhodlo i pre predmety biológia, dejepis, geografia či občianska náuka.

Text: N. Slobodová/BSK; foto: N. Slobodová

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok