21. 5. 2013
Maturity v plnom prúde

V pondelok 20. mája sa začali ústne maturity na všetkých stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Potrvajú do 7. júna.

Po marcovej externej časti maturitnej skúšky a písomnej forme internej časti maturity zo slovenského jazyka prišli na rad ústne maturity. Z celkového počtu maturantov absolvuje ústnu skúšku 1337 žiakov na gymnáziách a 2812 na stredných odborných školách vrátane nadstavbového a externého štúdia. Študenti, ktorí sa na skúške nezúčastnia, ju budú robiť v náhradnom termíne.

V Malackách tento rok skúšku dospelosti skladá dovedna 170 maturantov. 113 študentov v štátnom gymnáziu a 57 v cirkevnom. Na oboch malackých gymnáziách boli k ústnej forme skúšky pripustení všetci študenti.
Z anglického jazyka maturuje na štátnom gymnáziu 94 žiakov a na cirkevnom 41, skúšku z nemeckého jazyka sa rozhodlo zdolať 27 študentov Gymnázia na ulici 1. mája, no zahanbiť sa nenechali ani 20-ti študenti z Gymnázia sv. F. Assiského (organizačná zložka Spojenej školy sv. F. Assiského). Maturuje sa však aj z ďalších predmetov. Slovenský jazyk si, samozrejme, odkrútili povinne všetci. Veľký počet maturantov sa rozhodlo i pre predmety biológia, dejepis, geografia či občianska náuka.

Text: N. Slobodová/BSK; foto: N. Slobodová

Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok