18. 5. 2009
Maturity sa začali

Rovnako ako na celom Slovensku, aj v Malackách sa v pondelok 18. 5. začali ústne maturitné skúšky. V gymnáziu sv. Františka Assiského 55 študentov skladá skúšky dospelosti zo štyroch predmetov. Povinný je slovenský jazyk a cudzí jazyk (nemčina alebo angličtina), voliteľné predmety sú dva. Najžiadanejšie boli náuka o spoločnosti a biológia (obidva po 26 študentov).

Maturanti si vybrali aj geografiu (17), chémiu (12), matematiku (10), informatiku (9), dejepis (9) a katolícke náboženstvo (1). Predsedníčkou maturitnej komisie je Eva Filipová z Gymnázia na Ul. 1. mája v Malackách. Predmetovým komisiám zväčša velia tiež učitelia zo štátneho gymnázia. Pedagóg z Gymnázia na Metodovej ul. v Bratislave dozerá na informatiku a náboženstvo stráži pedagóg z Gymnázia školských bratov.

Riaditeľka školy Viera Zaíčková: „Zatiaľ ide všetko hladko. V škole sú teraz len maturanti, ostatní študenti sú zapojení do e-learningovej výuky, na ktorú sme zakúpili licenciu a špeciálny softvér. Prvý raz sme program využili počas písomných maturít, ale učitelia a žiaci ho bežne využívajú na rozšírenie učiva.“

Vyše stovka študentov štátneho Gymnázia na Ul. 1. mája v Malackách majú práve akademický týždeň a za zelené maturitné stoly zasadnú v nasledujúcom týždni.

Text, foto: T. Búbelová 

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Kultúra
2. 2. 2023
Dlhoročná riaditeľka CVČ odchádza do dôchodku

Utorok 31. január bol posledným pracovným dňom pre dlhoročnú riaditeľku Centra voľného času v…

Zobraziť celý článok