18. 5. 2009
Maturity sa začali

Rovnako ako na celom Slovensku, aj v Malackách sa v pondelok 18. 5. začali ústne maturitné skúšky. V gymnáziu sv. Františka Assiského 55 študentov skladá skúšky dospelosti zo štyroch predmetov. Povinný je slovenský jazyk a cudzí jazyk (nemčina alebo angličtina), voliteľné predmety sú dva. Najžiadanejšie boli náuka o spoločnosti a biológia (obidva po 26 študentov).

Maturanti si vybrali aj geografiu (17), chémiu (12), matematiku (10), informatiku (9), dejepis (9) a katolícke náboženstvo (1). Predsedníčkou maturitnej komisie je Eva Filipová z Gymnázia na Ul. 1. mája v Malackách. Predmetovým komisiám zväčša velia tiež učitelia zo štátneho gymnázia. Pedagóg z Gymnázia na Metodovej ul. v Bratislave dozerá na informatiku a náboženstvo stráži pedagóg z Gymnázia školských bratov.

Riaditeľka školy Viera Zaíčková: „Zatiaľ ide všetko hladko. V škole sú teraz len maturanti, ostatní študenti sú zapojení do e-learningovej výuky, na ktorú sme zakúpili licenciu a špeciálny softvér. Prvý raz sme program využili počas písomných maturít, ale učitelia a žiaci ho bežne využívajú na rozšírenie učiva.“

Vyše stovka študentov štátneho Gymnázia na Ul. 1. mája v Malackách majú práve akademický týždeň a za zelené maturitné stoly zasadnú v nasledujúcom týždni.

Text, foto: T. Búbelová 

Ďalšie
Doprava
29. 9. 2023
Prichádza nové dopravné značenie pre chodcov

Kpriechodom pre chodcov pribudnú miesta na prechádzanie Aktuálne stavebné úpravy na hlavnej…

Zobraziť celý článok
Samospráva
29. 9. 2023
Zastupiteľstvo: nové námestie, nová pediatrická ambulancia, dotácia pre…

Vo štvrtok 21. septembra rokovali poslanci mestského zastupiteľstva. Na programe boli ekonomické…

Zobraziť celý článok