27. 9. 2022
Materské centrum Vánok pozýva do herne aj na kurzy

Materské centrum Vánok sa vlani presťahovalo do iných priestorov. Svoje pôvodné pôsobisko im prepožičal niekdajší Klubík, ktorý fungoval ako poldenná škôlka pre deti. Aktuálne nájdete materské centrum na Štefánikovej 8, oproti ZŠ Dr. J. Dérera.
   

Už niekoľko rokov sa kolektív mamičiek z Vánku snaží poskytnúť všetkým mamám a deťom do približne 4 rokov zázemie v podobe herne. Tá je otvorená od utorka do štvrtka v čase 9.00 – 12.00 h. Herňu môže navštíviť každá mamička či otecko na materskej dovolenke, ktorí by sa radi so svojim dieťatkom socializovali. Vo Vánku totiž existuje krásna komunita mamičiek a detí. Členky Vánku navyše pripravujú aj rôzne aktivity, do ktorých sa môžete zapojiť. Ak má niekto chuť sa venovať centru troška hlbšie, môže sa stať jeho členom. V tom prípade už môže prichádzať s vlastnými nápadmi na podujatia či zmeny v centre. Nové členky sú srdečne vítané.

Aktuálne aktivity

14. septembra odštartoval kurz English club for parents, teda kurz konverzačnej angličtiny pre rodičov. Mamičky sa spolu s deťmi zúčastňujú na hodine priamo v materskom centre, detičky sa hrajú a mamičky spolu s lektorkou konverzujú po anglicky, prípadne sa venujú cvičeniam. Ide najmä o to, že deti môžu byť pri mamičkách, tie môžu kedykoľvek reagovať na ich požiadavky, a nikto na kurze s tým nemá problém. Zapojiť sa môžu samozrejme aj oteckovia na materskej dovolenke. Na kurz je stále možné sa prihlásiť.   

Koncom septembra spúšťa Vánok overenú motessori herničku. Ide o kurz, počas ktorého sa deti hrajú v štýle montessori pedagogiky. Prvá ukážková hodina sa uskutoční 29. septembra o 9.00 h. Kurz sa začne 6. októbra. 3. októbra štartuje predpôrodný kurz na báze prednášok s odborníkmi i mamičkami. Ide o päť stretnutí, na ktorých budúce mamičky získajú množstvo informácií a vypočujú si reálne skúsenosti, čo im nepochybne pomôže sa lepšie pripraviť na pôrod. Na kurz je ešte možné sa prihlásiť. 12. októbra bude prednáška na tému separácia odpadu. Začína sa o 9.30 h.
Všetky potrebné informácie a kontakty nájdete na facebookovom profile MC Vánok a na www.mcvanok.com.

Text a foto: MC Vánok

Ďalšie
Doprava
22. 9. 2023
Rekonštrukcia dvoch parkovísk na Juhu sa blíži ku koncu

Aktuálna rekonštrukcia dvoch veľkých parkovísk na Ulici M. Tillnera na sídlisku Juh sa podľa…

Zobraziť celý článok
Voľby
22. 9. 2023
PARLAMENTNÉ VOĽBY 2023: Hlasovacie preukazy

O hlasovací preukaz môže požiadať volič, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku a v deň konania volieb…

Zobraziť celý článok