20. 12. 2023
Máte chuť tvoriť a učiť sa nové veci?

Mestské centrum kultúry pripravuje s príchodom nového roka nový cyklus tvorivých kurzov. Je určený pre všetkých, ktorí majú chuť tvoriť a učiť sa nové veci.

            „Zároveň sme otvorili možnosť prihlásiť sa na kurzy aj zakúpením darčekových poukážok, ktoré môžu byť skvelým vianočným darčekom pre vašich blízkych,“ informuje MCK.

Analógová fotografia

sobota 20. januára a sobota 27. januára (11.00 – 15.00 h)

            Na dvojdňovom kurze analógovej fotografie si záujemcovia vyskúšajú prácu so starými fotoaparátmi a oboznámia sa s procesom negatívneho a pozitívneho spracovania fotografického filmu v tmavej komore. Lektorkou bude Vanda Kráľovičová.

Čarovná technika linorytu

sobota 17. februára (11.00 – 15.00 h)

            Vo februári budeme pokračovať obľúbenou grafickou technikou linoryt na tému Skrytý svet. Lektorom bude výtvarník Andrej Frič, ktorý vás prevedie aj svojou výstavou v Galérii MCK. Linoryt je jednoduchá grafická technika, s ktorou sa ale dajú robiť veľké veci.

Tvorba autorského komiksu

sobota 16. marca a  23. marca (11.00 – 15.00 h)

            Dvojdňový kurz tvorby autorského komiksu bude viesť ilustrátor a tvorca komiksov Andrej Wsól. Účastníci sa oboznámia so základnými princípmi grafického spracovania príbehu a pod vedením lektora vytvoria vlastný originálny autorský komiks.

            Kurzy sú určené pre dospelých a mládež nad 15 rokov. Budú sa konať v budove Mestského centra kultúry na Záhoráckej ulici. Kapacita je obmedzená. Prihlásiť sa, zakúpiť darčekovú poukážku, alebo získať viac informácií môžete prostredníctvom e-mailu mckmalacky@mckmalacky.sk  alebo na tel. čísle 034 772 21 10. Tešíme sa na spoločne strávené chvíle.

Text a foto: MCK

Ďalšie
Bezpečnosť
28. 2. 2024
F-16 budú pôsobiť na letisku v Kuchyni

Nové stíhacie lietadlá F-16, ktoré mali podľa pôvodných plánov nastúpiť do služby na…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
27. 2. 2024
Voľné pracovné miesta na UPSVR Malacky

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny informuje o voľných pracovných miestach vo verejnom záujme na…

Zobraziť celý článok