3. 3. 2016
Marek Havlík dvojnásobným halovým majstrom SR v atletike žiakov

Na halových M-SR v atletike žiakov a žiačok, ktoré sa uskutočnili 20. februára  v ŠH Elán v Bratislave, vybojovali pretekári Atletického klubu AC Malacky štyri pódiové umiestnenia s bilanciou (2 – 0 – 2). Dvojnásobným halovým majstrom SR žiakov sa stal Marek Havlík, ktorý najskôr suverénne zvíťazil v šprinte na 300 m a následne taktickým výkonom v behu na 800 m obhájil titul na tejto trati z minulého roka.

Ďalšie úspechy AC Malacky sa zrodili v behoch na stredné trate, kde najskôr Matúš Kuma finišoval v novom osobnom rekorde tretí v behu na 1500 m žiakov a na bronzovú medailu dosiahla aj Zuzana Švejdová v behu na 800 m žiačok.

Výrazným zlepšením osobného maxima a 5. miestom potešila na 1500 m v kategórii žiačok Emma Hubeková. Pochvalu si zaslúži aj Vivien Hurbanová, ktorá vekom ešte len ako mladšia žiačka vylepšila svoj osobný rekord vo vrhu guľou na 8,42 m a obsadila veľmi pekné 11. miesto.

Najvyťaženejšou pretekárkou AC bola Pavlína Zechelová, ktorá súťažila v behu na 60 m, 300 m aj 800 m.

Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…