23. 3. 2020
Manažér Strojára Boris Sivák: S posilami máme na postup

Hádzanárom Strojára Malacky sa podarilo dostať sa do nadstavby o postup do extraligy, no prvé dva zápasy pred nútenou prestávkou spôsobenou koronavírusom im nevyšli. V súbojoch proti Košiciam a Vajnorom nezískali ani bod.

„Pred nadstavbou sme nevyhnutne potrebovali posilniť najmä pozíciu brankára. Najprv sme oslovili nášho odchovanca Mareka Kuklovského, ten sa nám však prisľúbil až na začiatok novej sezóny. Sme radi, že sa vráti späť do Strojára, no siahli sme po skúsenom brankárovi Michalovi Kosákovi z extraligovej Sporty Hlohovec. Ten súhlasil s podmienkami a je plne pripravený pomôcť Strojáru k postupu,“ vyjadril sa pre malacké mestské médiá manažér klubu Boris Sivák. Okrem Michala Kosáka Malačanov posilní aj Michal Kurka, aktuálne kmeňový hráč HKM Šaľa. „Michal k nám prišiel na hosťovanie zo Šale, je to odchovanec malackej hádzanej. Už v dorasteneckom veku prestúpil do ŠKP Bratislava. Hral aj za Trnavu, HC Štart Nové Zámky a má skúsenosti aj zo zahraničia, keďže hrával v Nemecku. Odtiaľ sa vrátil na Slovensko, oslovila ho Šaľa. Sme veľmi radi, že súhlasil s hosťovaním, pretože náš tím s mnohými hráčmi, ktorí sú vekovo ešte dorastenci, potrebuje niekoho so skúsenosťami. Mladí hráči, ale aj my všetci ako klub sme radi, že nám pomôže.“

Manažér Strojára verí, že posilnený mladý tím malackých hádzanárov má na to, aby postúpil do najvyššej súťaže. „Reálne je v našich silách dostať sa na druhé miesto, čo zaručuje baráž o postup do extraligy, ktorú už s istotou bude hrať Modra,“ dodáva. Zatiaľ ale ešte nie je známe, či a kedy sa obnoví hádzanárska liga.

M. Binčík

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok