8. 2. 2016
Mamičky vo Vánku stále niečo vymýšľajú

Po rušnom vianočnom období plnom tvorivých dielničiek a rôznych sviatočných aktivít či prednášok mamičky vo Vánku neotáľajú a v plnom prúde rozbehli nové aktivity v roku 2016.

Potešil nás interaktívny koncert detskej skupiny Paci Pac, ktorý sa konal v nedeľu 7. februára v Kulturním domečku. Keďže je karnevalové obdobie, masky nechýbali ani vo Vánku, a to v piatok 5. februára. Pripravený bol karnevalový program v podobe divadielka a tanečného programu.

Aj tento rok sa vo februári (19. a 20. 2.) uskutoční vo Vánku tradičná jarná burza detského a tehotenského oblečenia. Predávajúci môžu odovzdať jarné oblečenie a potreby od 15. do 17. februára od 9.00 do 12.00 h, 16. a 17. februára aj v čase od 16.00 do 18.00 h.  Podmienky predaja a formulár nájdete na fb profile a webovej stránke MC Vánok www.mcvanok.sk.

Každý utorok od 9.30 do 10.30 h funguje v priestoroch herne tzv. Mamacvič. Ide o cvičenie pre mamičky, ktoré by chceli zapracovať na svojich krivkách, ale nevedia to robiť bez svojich milovaných ratolestí. Cvičenie je prispôsobené tak, aby alternatíva cviku vyhovovala mamičkám tesne po pôrode a aby bolo cvičenie príjemné aj pre detičky. Deti tak vnímajú blízkosť svojej matky a spokojne spolupracujú. Kurz vedie skúsená lektorka Kristína Gregušová.

Nezabúdame ani na budúce mamičky. Pre tie už tradične vedie každý utorok od 16.00 do 18.00 h profylaktický kurz Zdenka Slobodová. Tradičnými sa stali aj cvičenia pre detičky s Marcelkou Csillaghyovou v pondelky a štvrtky, aby aj detičky mali postavičky ako lusk a získavali správne návyky a rozvíjali svoje schopnosti.

Mamičky majú v pláne od apríla začať aj s Monte dielničkami, ktoré bude viesť vyškolená členka Katarína Krajčí. Katka má na svedomí aj Job poradenstvo pre dospelých, ktoré odštartuje v poslednú februárovú stredu a bude pokračovať každú ďalšiu marcovú stredu popoludní od 17.00 do 18.00 h. Účastníci sa spolu stretnú 6-krát, pričom každá hodina bude mať vlastnú tému. Zároveň v marci plánujeme začať s hodinami konverzácie pre začiatočníkov a pokročilých. Viac informácií sa dozviete po dohode s Olinkou Siekierzynskou.

Pre kreatívne duše sa opäť obnovil kurz háčkovania, ktorý sa koná každý piatok popoludní. Momentálne zisťujeme, či by bol záujem aj o kreatívny výtvarný kurz. Viedla by ho Lenka Balleková, umelkyňa z Veľkých Levár, ktorá nás navštevuje so svojím synčekom.

V apríli chystáme v centre jarné tvorivé dielničky pre deti a maminky, hudobno-pohybovú hodinku aj ukážku čítania v anglickom jazyku pre najmenších s Mary Kuboňovou a jej Owls. Pripravujeme aj jarné fotenie detičiek po vedením Ivety Ďurmekovej a jej manžela. O termíne budeme vopred informovať.

Toto nie sú ani zďaleka všetky aktivity, ktoré pre mamičky na materskej a rodičovskej dovolenke organizujeme. O všetkých sa dozviete na našom fb profile alebo na webovej stránke.  Srdečne vás aj s vašimi detičkami pozývame do našej herne a tešíme sa z každej návštevy.

Text: L. Straská (upr.), foto: fb

 

Ďalšie
Doprava
29. 9. 2023
Prichádza nové dopravné značenie pre chodcov

Kpriechodom pre chodcov pribudnú miesta na prechádzanie Aktuálne stavebné úpravy na hlavnej…

Zobraziť celý článok
Samospráva
29. 9. 2023
Zastupiteľstvo: nové námestie, nová pediatrická ambulancia, dotácia pre…

Vo štvrtok 21. septembra rokovali poslanci mestského zastupiteľstva. Na programe boli ekonomické…

Zobraziť celý článok