6. 8. 2020
Máme majsterky Slovenska v bowlingu
       Poznáte bowling? Je to hra, ktorá má dlhú históriu a stáva sa čoraz populárnejšou. Jej podstatou je trafiť 10 kuželiek, ktoré sú nastavané uprostred dráhy do pravidelného trojuholníka. V našom meste už dlhšie funguje úspešný bowlingový klub Saturn. Muži reprezentujú Malacky v celoslovenskej extralige, úspechy dosahujú aj medzi mládežou. 
Malacky majú dve čerstvé majsterky Slovenska. Juniorka Nikola Holešová vyhrala titul v kategórii 15-ročných dievčat a Simona Horváthová, ktorá je aj reprezentantkou krajiny, zvíťazila v kategórii junioriek do 18 rokov. Obe obhájili svoje tituly z minulého roka, pričom Simona je už trojnásobnou majsterkou Slovenska. Pekné umiestnenie dosiahol ďalší zástupca Malaciek a zároveň reprezentant SR do 18 rokov Richard Harbut, ktorý zo slovenského šampionátu priniesol bronzovú medailu za 3. miesto.
Majstrovstvá SR juniorov a junioriek v bowlingu sa konali počas prvej augustovej soboty v Poprade. V kategóriách dievčat a chlapcov od 10 do 18 rokov si zmeralo svoje sily 25 súťažiacich. Mnohé súboje boli veľmi zaujímavé a vyrovnané do poslednej chvíle, k čomu prispela nielen zmena pravidiel, ale aj skvelá pripravenosť herne a obslužného personálu bowlingového centra v Poprade.

Text: F. Hlavatý, foto: bowlingový klub Saturn Malacky
Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok