30. 5. 2018
Malí atléti sa predstavia v celoslovenskom finále
Členovia Atletického klubu AC Malacky Juraj Hlaváč, Vanesa Salaiová a Laura Holická sa prebojovali do finále súťaže Čokoládová Tretra Slovensko 2018, ktoré sa uskutoční v piatok 1. júna v centre Košíc na Hlavnej ulici, s cieľom pri Urbanovej veži. Všetci traja tak budú mať možnosť zabojovať o jednu z dvoch miesteniek do medzinárodného superfinále Čokoládovej Tretry, ktoré sa uskutoční 13. júna v Ostrave.

Kvalifikačné kolá sa postupne konali v štyroch slovenských mestách – Bratislave, Košiciach, Lučenci a Dubnici nad Váhom, z ktorých v každej kategórii postúpili len traja najrýchlejší bežci a bežkyne. 

V  behu na 200 m chlapcov bol na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave najrýchlejší Juraj Hlaváč. Účasť si vybojovala aj Laura Holická tretím miestom v kategórii dievčat na 300 m. V republikovom finále sa predstaví aj Vanesa Salaiová, ktorá sa síce nemohla zúčastniť na kvalifikácii v Bratislave, ale postup si zabezpečila druhým miestom na 300 m v Dubnici nad Váhom.

Ambasádormi Čokoládovej Tretry Slovensko 2018 sú bronzový medailista z majstrovstiev sveta v atletike v behu na 110 m prekážok Igor Kováč, šprintér Ján Volko – najúspešnejší slovenský atlét súčasnosti a slovenské skokanky a dlhoročné reprezentantky SR, sestry Danka a Janka Velďákové. 

Čokoládová Tretra sú medzinárodné bežecké preteky pre deti do 11 rokov, ktorých patrónom je svetový rekordér, viacnásobný olympijský víťaz a majster sveta v hode oštepom Jan Železný. Finále je súčasťou IAAF World Challenge Zlatá Tretra Ostrava a premiérovo v nej budú súťažiť deti z troch krajín – Česka, Poľska a Slovenska.

Text a foto: P. Filip 

Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok