16. 4. 2018
Malacky zdolali Jakubov 5:2
Malackí futbalisti si po stredajšej dohrávke vo Veľkých Levároch pripísali do tabuľky štvrtej ligy BFZ ďalšie tri body. V nedeľu na domácej pôde porazili Záhoran Jakubov 5:2 a ešte stále ich v tejto sezóne nik neporazil.
Domáci si šli za svojím cieľom od začiatku stretnutia, aktivitou hýrili najmä útoční hráči. Denis Michalek potvrdil ofenzívnu náladu Malačanov už v 11. minúte. Proti viacerým brániacim hráčom si naviedol loptu do stredu pred šestnástku a krásnou prízemnou strelou poslal FC Malacky do vedenia. Hráči Jakubova potom dlho odolávali optickému tlaku Malačanov, ktorý bol občas umocnený rohom či  priamym kopom, ale v prvom polčase boli smerom dopredu takmer bezzubí. Malacky šli do vedenia práve po jednom z rohov, keď sa na vzdialenejšej žrdi objavil Tomáš Mifkovič a z ostrého uhla prepálil všetko, čo by bránilo preniknúť lopte do siete. Druhý domáci zásah však Jakubovčanov nabudil. Najprv v 42. minúte zahrozili nepríjemnou strelou z priameho kopu, tú však Ondrej Klempa v malackej bráne s istotou kryl. Hostia znížili v 43. minúte, keď domáca obrana nechala na ľavej strane úplne voľného Adama Kráľa, ktorý bez problémov prepálil Klempu. Do šatní sa šlo za stavu 2:1 pre FC Malacky.
Domáci sa opäť vrátili do dvojgólového náskoku po priamom kope päť minút po začiatku druhého polčasu. Centrovanú loptu z ľavej strany jemne hlavou pohladil Štefan Kovárik, brankár hostí na to nereagoval. Divákom v Zámockom parku sa už mohlo zdať, že domáci si zápas proti papierovo slabšiemu, ale nepríjemnému Jakubovu ustrážia a dohrajú v pokoji. Jakubov sa ale nevzdal a po jednom z ich ojedinelých únikov sa v 54. minúte po faule na hosťujúceho útočníka pískala penalta. Tú s prehľadom premenil Martin Petrík a Jakubov bol znova na dostrel. FC Malacky na návrat hostí do zápasu reagovali striedaniami a zápas prišli nakloniť definitívne na domácu stranu František Lörinczi a Jakub Hitmar. Zmeny sa ukázali byť nakoniec veľmi prospešné, po rohovom kope sa v 72. minúte druhým gólom presadil Štefan Kovárik. Tento moment domácich upokojil a prichádzali ďalšie šance. Definitívnu podobu skóre dal tri minúty pred koncom peknou strelou spoza šestnástky František Lörinczi. Malačania teda zdolali svojho súpera z Jakubova 5:2 a najbližšie sa predstavia v Rusovciach.

FC Malacky – TJ Záhoran Jakubov 5:2 (2:1)
Góly: 11. Denis Michalek, 35. Tomáš Mifkovič, 50., 72. Štefan Kovárik, 87. František Lörinczi – 43. Adam Kráľ, 54. Martin Petrík (11 m)
Zostava FC Malacky: Ondrej Klempa – Lukáš Rupec (Peter  Mikula), Štefan Kovárik, Jaroslav Zváč, Adam Velický – Daniel Čeřovský, Denis Michalek (František Lörinczi), Juraj Miklušičák – Michal Prečuch (Jakub Hitmar), Tomáš Mifkovič (Rastislav Havlík), Vladimír Ronec (Martin Sloboda)