26. 11. 2014
Malacky sú na zimu pripravené

Na Martina bolo tento rok nezvykle teplé počasie, Katarína však už priniesla o čosi nižšie teploty. Na niektorých miestach na území Slovenska už aj sneží. Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu sa bude denná teplota v Malackách počas tohto týždňa čoraz viac približovať k nule. Je naše mesto pripravené na prvý sneh?

Každý rok pripravia pracovníci mesta približne 50 ton piesku a 80 ton drviny, ktorou v prípade potreby posýpajú cesty v Malackách. Pre pohotovosť je vyčlenených 6 kusov techniky, 2 sypače inertného materiálu a k dispoztícii sú aj ďalšie 4 stroje. Pohotovosť držia vždy piati pracovníci. V rozpočte na rok 2014 bolo na zimnú údržbu vyčlenených 12 000 € plus mzdové náklady.

V minulom roku zakúpila spoločnosť TEKOS, s. r. o., ktorá u nás zimnú údržbu technicky zabezpečuje, žací stroj KUBOTA G23, ktorý sa používa na jar a v lete na kosenie, v jeseni na zber lístia. Teraz je vybavený snehovou radlicou na odhŕňanie snehu z chodníkov. Ten by mal úradovať aj tento rok. Okrem neho vlani pribudol aj traktor KUBOTA M9540 s radlicou. K dispozícii sú dva nakladače značky LOCUST 903, pričom k jednému je pripojená snehová radlica s hydraulickým natáčaním a s gumeným britom chrániacim proti nárazu do prečnievajúcich predmetov, ktoré nie sú pod snehom viditeľné.

Text: N. Slobodová, foto: -tabu- (ilustr.)

 

 

Ďalšie
Šport
Voľný čas
20. 2. 2024
Po úspešnom nultom ročníku prišiel úspešný prvý

Minuloročná premiéra amatérskeho volejbalového turnaja zmiešaných tímov bola úspešná, a tak po…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Sociálna oblasť
Oznamy
20. 2. 2024
Štatistický úrad vykonáva v Malackách zisťovanie o príjmoch a životných…

Slovenská republika sa prostredníctvom Štatistického úradu SR zapojila do realizácie Zisťovania o…

Zobraziť celý článok