Medzinárodný deň bez áut v Malackách sa koná v rámci Európskeho týždňa mobility 2017. Veľké parkovisko na Mierovom námestí sa zmenilo na detské dopravné ihrisko. Postupne prichádzajú škôlkari i školáci, ktorých príslušníci Mestskej polície Malacky hravou formou učia dopravnú výchovu. Časť Hviezdoslavovej ulice od parkoviska po kino je uzavretá.
Pokiaľ sa predsa len potrebujete niekam odviezť pripomíname, že dnes je posledný deň, keď si môžete vyskúšať jazdu MHD zadarmo.
Medzinárodný deň bez áut sa prvýkrát oslavoval v roku 2000. Jeho cieľom je podpora ekologických foriem dopravy, upozornenie na znečistené životné prostredie automobilmi a následné škodlivé dopady na ľudské zdravie.
-red-
Kuchyňa na Dérerke stále dýcha novotou
Končiaci sa školský rok znamená, že Základná škola Dr. J. Dérera má za pomaly sebou prvý rok…
Mestský úrad bude v pondelok 22. júna zatvorený
Mestský úrad Malacky oznamuje verejnosti, že v pondelok 22. júna 2026 bude mestský úrad zatvorený.…