29. 1. 2016
Malacky: Odkaz pre starostu už o pár dní
Malacky sa v najbližších dňoch pripoja k portálu Odkaz pre starostu, kde môžu obyvatelia rýchlo a jednoducho nahlásiť svoje podnety. Tie sa dajú posielať cez internetovú stránku www.odkazprestarostu.sk, prípadne prostredníctvom mobilnej aplikácie priamo z mobilného telefónu (operačné systémy Android, iOS, Windows Phone). Každý podnet musí obsahovať názov, stručný opis, ulicu a fotografiu.

Podnet, ktorý príde, najskôr potvrdí administrátor a  odošle ho samospráve. O jeho odoslaní dostane obyvateľ e-mailovú notifikáciu. Po zverejnení podnetu samospráva odpovedá, či a ako ho bude riešiť. Ak mesto Malacky nezašle prvú odpoveď do štrnástich dní od pridania podnetu, podnet je v systéme automaticky verejne označený ako „neriešený“. Ak však podnet nepatrí do kompetencie mesta, môže zmeniť zodpovednosť za jeho riešenie na iný subjekt.

Primátor Malaciek Juraj Říha: „Portál Odkaz pre starostu považujeme za veľmi jednoduchý a ústretový pre užívateľov. Okrem toho, ideme takpovediac s kožou na trh, keďže súhlasíme, aby všetky odpovede našich zamestnancov boli zverejnené. Považujeme to však za vyšší stupeň verejnej kontroly. Sme si tiež vedomí, že sa dostaneme do rebríčka hodnotenia samospráv a sami sme zvedaví, ako sa umiestnime.“

Podľa informácií Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť, ktorá prevádzkuje portál www.odkazprestarostu.sk, najčastejšími podnetmi sú cesty, chodníky, dopravné značenia, neporiadok na verejných priestranstvách a znečistenie životného prostredia.

Ľ.Pilzová
Ďalšie
Doprava
Rozvoj
29. 11. 2023
Rekonštrukcia Ulice Martina Benku bude pokračovať na jar

Bratislavská vodárenská spoločnosť už skončila kompletnú rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie na…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
Služby
Oznamy
28. 11. 2023
Západoslovenská distribučná vyzýva vlastníkov na orez drevín

Spoločnosť Západoslovenská distribučná a.s. (ZSDis) vyzýva vlastníkov, nájomcov a správcov…

Zobraziť celý článok