29. 1. 2016
Malacky: Odkaz pre starostu už o pár dní
Malacky sa v najbližších dňoch pripoja k portálu Odkaz pre starostu, kde môžu obyvatelia rýchlo a jednoducho nahlásiť svoje podnety. Tie sa dajú posielať cez internetovú stránku www.odkazprestarostu.sk, prípadne prostredníctvom mobilnej aplikácie priamo z mobilného telefónu (operačné systémy Android, iOS, Windows Phone). Každý podnet musí obsahovať názov, stručný opis, ulicu a fotografiu.

Podnet, ktorý príde, najskôr potvrdí administrátor a  odošle ho samospráve. O jeho odoslaní dostane obyvateľ e-mailovú notifikáciu. Po zverejnení podnetu samospráva odpovedá, či a ako ho bude riešiť. Ak mesto Malacky nezašle prvú odpoveď do štrnástich dní od pridania podnetu, podnet je v systéme automaticky verejne označený ako „neriešený“. Ak však podnet nepatrí do kompetencie mesta, môže zmeniť zodpovednosť za jeho riešenie na iný subjekt.

Primátor Malaciek Juraj Říha: „Portál Odkaz pre starostu považujeme za veľmi jednoduchý a ústretový pre užívateľov. Okrem toho, ideme takpovediac s kožou na trh, keďže súhlasíme, aby všetky odpovede našich zamestnancov boli zverejnené. Považujeme to však za vyšší stupeň verejnej kontroly. Sme si tiež vedomí, že sa dostaneme do rebríčka hodnotenia samospráv a sami sme zvedaví, ako sa umiestnime.“

Podľa informácií Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť, ktorá prevádzkuje portál www.odkazprestarostu.sk, najčastejšími podnetmi sú cesty, chodníky, dopravné značenia, neporiadok na verejných priestranstvách a znečistenie životného prostredia.

Ľ.Pilzová
Ďalšie
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Klub vodných športov Ocean s kvalifikáciami na majstrovstvá SR

Jarnú časť sezóny ukončil Klub vodných športov Ocean úspešnou kvalifikáciou na majstrovstvá SR…

Zobraziť celý článok