1. 6. 2007
Malacky majú druhú poštu!

Po vyše trojročnej komunikácii mesta Malacky a Slovenskej pošty o možnom umiestnení druhej prevádzky pošty v Malackách na sídlisku Juh sa dielo podarilo. V piatok 1. júna sa slávnostne otvárala prevádzka na Štúrovej ulici v bývalej budove škôlky. Priestory sa kompletne rekonštruovali na náklady mesta a interiérové zariadenie a vybavenie technikou financovala Slovenská pošta.

Organizátori slávnostného otvorenia (Slovenská pošta) pozvali i predstaviteľov mesta, aby im oficiálne vyjadrili vďaku za vhodné podmienky pri prevádzkovaní pošty i za finančnú pomoc pri vybudovaní pobočky. Zástupca primátora mesta Ing. J. Bulla pred prestrihnutím pásky povedal: „S rastúcou nervozitou ľudí na starej pošte rástla aj nádej, že niečo sa musí stať.
Pôrod bol ťažký a škoda, že tu medzi nami chýba pôrodná asistentka – poslankyňa NR SR K. Tóthová. Aj ona sa podieľala na tom, aby sa toto dieťa zdarne narodilo a patrí jej za to naša vďaka.“

Údaj o zriadení prvej pošty v Malackách má historický význam, preto aj 2. jún 2007 je zvečnený  v Pamätnej knihe mesta. Udalosť si nenechal ujsť ani bývalý poslanec Š. Baumann, ktorý za poštu na Juhu dlho bojoval.

Nová pobočka pošty sa zriaďuje v čase, keď na Slovensku 50 pôšt zaniká alebo sa zlučuje pre nedostatočnú vyťaženosť. Očakáva sa, že pracovisko na sídlisku Juh konečne odbremení neúnosne zaťaženú starú poštu, poslúži cca 3500 obyvateľom odľahlého sídliska, ale aj  celej spádovej oblasti.

Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok